Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Niemowlę nagle przestało jeść

Data utworzenia : 2015-12-02 17:09 | Ostatni komentarz 2015-12-10 22:30

de.wu

2896 Odsłony
10 Komentarze

Bardzo proszę o radę eksperta, nie znalazłam takiego wątku. Otóż mój 9,5 miesięczny syn od ok 2 tygodni przestał jeść posiłki podawane łyżka, widelcem. Do tej pory syn jadł całe miseczki zup, które mu gotowalam. W końcu zaczął jeść pół, aż wreszcie stanęło na tym, że albo zje 3,4 łyżki albo gdy tylko widzi łyżkę os razu wykreca głowę i się odpycha ode mnie. Próbowałam karmić go w krzesłku i na kolanach też, nie ma to znaczenia. Je natomiast np surowa marchew podana do ręki lub kabanosa. Co du owoców to niestety nie mam mu jak podać i z tego względu jest niemożliwe u nas BLW ponieważ syn wszystko co miękkie ściska w ręku i robi z tego miazge, nic nie trafia do jego buzi. Próbowałam różnych dań, nie jest to więc chyba kwestia smaku bo nie jest to chyba możliwe żeby nic mu nie smakowało, poza tym nie chciałby tego jeść po spróbowaniu, natomiast on nawet nie otwiera buzi więc nie wie co jaki ma smak. Martwię się, ponieważ syn ma problemy z anemia i jest pod kontrolą hematologa w związku z tym. Proszę o radę czego to może być przyczyną i jak mogę temu zaradzić.

2015-12-02 20:33

Mój miał swego czasu awersje na wszystko i nie jadł nic oprócz mleka, Po prawie 3 tygodniach mu minęło a w sumie już u nas takie akcje 2 razy się zdarzyły. możliwe że to ząbki i dziecko nie ma apetytu i mu przeszkadzają a może skok rozwojowy. Nie zmuszaj ale zachęcaj. Usiądźcie może razem cała rodziną i zjedzcie obiad wspólnie-razem zawsze lepiej smakuje :)

2015-12-02 20:05

Gdy córka ząbkowała to podobnie miała. Próbowałam podawać jej obiad na różne sposoby ale nie pomagało. Jadła bardzo mało , nie pomagały wymyślne potrawy . Córka wolała chłodne jabłuszko, kawałek szynki z lodówki lub piętkę z chleba. Taka męka trwała przez dwa tygodnie .