Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Popijanie podczas jedzenia

Data utworzenia : 2015-11-29 14:59 | Ostatni komentarz 2015-12-19 13:26

konto usunięte

1433 Odsłony
7 Komentarze

Jeśli jest już taki wątek to mnie nakierujcie. Zaczynam rozszerzać dietę mojego maluszka wg "planu pięciu kroków". Od pięciu dni daje jej warzywka jednoskładnikowe naprzemiennie marchewka, brokuł, groszek, dynia. Co prawda jeszcze nie załapała o co chodzi, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. A moje pytanie to czy wy drogie mamy dopajacie podczas posiłku tak małe dzieci? Córka trochę się tym jedzonkiem zapycha (mimo że dodaję do niego trochę mojego mleka, by je rozcieńczyć) i daję jej w buteleczce parę łyków wody po paru łyżeczkach, ale spotkałam się z opinią że się tego nie robi. Gdy nie dam jej popić dławi się jedzeniem, a gdy tylko troszkę popije to ładnie wcina. A jak wy robicie? Jakie są wasze opinie?

2015-12-19 13:26

Córce zawsze podawałam soczki, nektary, ale rozrabiane dodatkowo z wodą. Uważam, że to nie był do końca dobry pomysł, bo teraz nie umie pić samej wody (2 lata 3 miechy). Z synkim robię inaczej. Woda do obiadu. Soczek, nektar okazjonalnie.

2015-11-30 14:01

w moim domu raczej pijemy do posiłku napoje typu kompot własnoręcznie robiony ja sama popijam od kiedy tylko pamietam moja córeczka różnie raz popija a raz nie nie przymuszam jej do niczego ma ochote się napić to jej daje niema to okej

2015-11-30 12:04

k.Sepiolo z tego co wiem to nie powinno się popijać podczas posiłku ani dzieci ani dorośli, ponieważ rozcieńczamy kwasy w żołądku. Jeśli żołądek nie jest dobrze zakwaszony to nie wchłaniamy wszystkich witamin i mikroelementów z pożywienia. Chociaż u nas w praktyce to wyglądało tak że córka nie chciała pić wcale i posiłek to był jedyny moment kiedy mogłam w nią wcisnąć trochę wody, jednak w najbliższym czasie mam zamiar ją tego oduczać

2015-11-29 22:16

A ja daję wodę po posiłku. Czasami nie chce i nie wypije nic, a czasami pije jak mały smok.

2015-11-29 20:16

Jajeczko ja też jak dałam Gośce herbatę to posiłkiem nie była zainteresowana a gdy wodą weźmie 2 łyki i dalej je. Właśnie rozcienczam jedzonko moim mlekiem marchewka ma postać takiej zupki rzadziej.

2015-11-29 19:26

Ja daje do posiłków wodę, innaczej córka mało je. Gdy nie ma picia to szybko się zatyka. Dlatego zawsze muszę dac jej , aby posiłek był cały zjedzony. Natomiast gdy dam jej coś innego do picia np. Herbatę czy sok to dziecko zamiast jeść to pije i już później nie chcę jeść.

2015-11-29 15:43

Ja nie dopajałam. I dalej tego nie robie.Według dietetyków powinno się jeść max. 30 minut przed posiłkiem i min. połtora godziny po posilku tylko my popełniamy ten błąd że pijemy w trakcie posiłku bo tak się nie powinno :) Ja od jakiegoś czasu pije wlasnie przed posilkiem i nawet mi sie nie chce w trakcie posilku pić,no chyba że jem jakieś danie typu fast food lub pizzę ostrą to wtedy piję ale przy normalnych obiadach nie :) Jedynie co piję w trakcie posiłku to kawę lub kakao przy śniadaniu. I przy dziecku to samo stosuję :) Ale jeżeli się dławi jedzeniem to może ją dopajaj w trakcie? albo rób trochę rzadsze zupki.