Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kanapka dla 9 miesięczniaka

Data utworzenia : 2015-11-18 13:15 | Ostatni komentarz 2015-11-18 22:01

Paulina.Sz

1398 Odsłony
6 Komentarze

Mamusie natchnijcie mnie! :) z czym mogę robić kanapki swojej 9misięcznej córce? Uwielbia jeść chleb ale nie mam pomysłu co położyć na chlebek? Co od kiedy można wprowadzać? Jak to jest u Was? Mała ma dolne 1 póki co ale bardzo ładnie "gryzie" dziąsełkami.

2015-11-18 22:01

Ja raczej daje na kanapki to co może się przykleić do chleba, Ponieważ dziecko trzyma kanapkę w rożnych pozycjach i potem jadło sam chleb a inne składniki były na podłodze . Przynajmniej tak było gdy córa chodziła i jadła. W tym wieku dawałam córce do kanapki twarożek ze szczypiorkiem lub naturalny, masło , dżem bez cukru , domowy pasztet . Na to "przyklejałam" warzywa np. pomidor lub ogórek bez skórki . Jak mi się chciało to robiłam pastę jajeczną lub pastę rybną ale to gdy robiłam dla całej rodziny.

2015-11-18 21:40

Roxi już napisała o jogurcie. A pomidora możesz spokojnie dawać

2015-11-18 21:38

Dzięki! Jutro dodamy coś nowego do jadłospisu ☺️

2015-11-18 21:27

może twarożek z pietruszką lub szczypiorkiem? jak nie masz swojego dżemu to jest fajny dżem bez cukru chyba z Łowicza 100% same owoce. Możesz zrobić swoją szyneczkę na kanapki.Albo z ogórkiem lub papryką :) Moje dziecko pomidory szybko jadło bo nie był alergikiem,w końcu są też zupki pomidorowe w słoiczkach po 8 miesiącu więc śmiało pomidora mozesz dac bez skórki.Hmm pasta rybna też moze być :) Pasta cukiniowa. A zamiast majonezu hmm..sos jogurtowy? albo jogurt naturalny + Bieluch. Albo jogurt i twaróg,no kombinacji mnóstwo :)

2015-11-18 18:57

Enka112 jakie warzywka mogę już dawać? Pomidor bez skórki może być? Czym zastąpić majonez w paście jajecznej?

2015-11-18 17:16

Może to być dżem domowej roboty. Możesz też upiec pasztecik z mięsa drobiowego lub wieprzowego i nim smarować kanapkę. Jak będzie nieco starsze to na kanapkę możesz położyć wędlinkę najlepiej domowej roboty. No i wszelkiego rodzaju warzywka. Dobrym pomysłem może też być pasta jajeczna lub samo jajko.