Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jadłospis na dobry początek

Data utworzenia : 2015-10-28 16:46 | Ostatni komentarz 2015-11-19 20:51

nienormatywna

1903 Odsłony
13 Komentarze

Dziś Zoś mi odmówiła cyca i od rana chce tylko zupki i owoce oraz soki - i nie wiem jak ma ten nasz jadłospis wyglądać, dlatego bardzo jestem ciekawa jak wyglądają Waszych maluchów jadłospisy - czy trzymacie sie godzin i od czego zaczynacie jak często itp. Ale żeby nie było haosu to może napiszę w punktach co bym chciała wiedzieć 1. ile miesięcy ma maleństwo 2. ile posiłków dajecie mu w ciągu jednego dnia? 3. ile konkretnych, ile owocowych, ile soczków, ile mlecznych 4. kiedy te posiłki z góry mowię, że nie znalazłam takiego tematu (ale jestem fatalna w wyszukiwaniu) i jeśli jest to proszę zamknijcie a mnie przekierujcie bo to dla mnie bardzo ważne ..

2015-11-19 20:51

Nienormatywna też się nad tym zastanawiałam ostatnio, ale mój Borys jeszcze nie gardzi cyckiem. Ja daję mój cyca na żądanie + dostawał jeden słoiczek warzyw lub owoców z łyżeczką kaszy manny. Teraz wprowadziłam drugi słoiczek jeden je z warzywami, a drugi z owocami. Pierwszy daję około 13, a drugi około 17 Kaszek na śniadanie jeszcze nie daję. Borys ma 6 miesięcy.

2015-11-11 21:22

* 7:30 - mleko modyfikowane(ilość zależy co zjadł na kolację - jeśli kaszkę to około 150 ml, jeśli mleko 240 ml mleka, tyle po prostu zjada i więcej nie chce :) ) * 10:30 -obiadek/jajecznica * 13:20 -jakaś przekąska typu banan, jabłko, kawałek chleba z szynką później drzemka 16:00 - 180/210 ml mleka modyfikowanego 18:45 cała miseczka kaszki lub 19:15 240 ml mleka modyfikowanego W międzyczasie dostanie np biszkopta, paluszka albo coś w tym stylu + kilka butelek picia(moj synek to mała cysterna :p ) Godziny są poglądowe, bo jak synek np wstanie pół godziny wcześniej to rytm troszkę się zmienia, ale zazwyczaj to tak to wygląda :)

2015-11-11 13:06

7 godz . Śniadanie 210 ml mleka modefikowanego 8:30-9 godz. II śniadanie : jajecznica lub kanapki lub jajko gotowane lub jogurt lub coś innego 11:30 godz. Zupa 13:00 godz. II danie : np. ziemniaki , gotowane buraki oraz duszone mięso drobiowe ; makaron ze szpinakiem i kurczakiem Drzemka 15:00 deser : mus owocowy , sałatka owocowa lub same owoce 17 :00 podwieczorek : kisiel owocowy , jogurt , makaron z białym serem 18:30 - 19:00 kolacja : kanapki , omlet z warzywami , parówki 20:00 mleko modyfikowane 210 ml Gdy dziecko jest głodne między posiłkami dostaje owoce lub warzywa Córka ma 13 miesięcy

2015-11-10 15:25

Nienormatywna Troja mała najwyraźniej tym sobie zastępuje glud a to powinno być raczej przekąska taki jogurt. Ja podaje np na drugie śniadanie czy podwieczorek ale wolę dać coś zdrowego tyle że też widzę że lubi deserki jogolino z nestle :( wszystko dziecku odmawiać nie będę. To u nas wam powiem etap soczkow przerabialiśmy ale było plucie nimi i stanęło na zwykłej wodze żywiec zdrój.

2015-11-10 14:17

Ja soczków ani słoiczków kupnych nie daję...moja pije tylko wodę, herbatkę koperkową i wyciskam sok z jablka tyle. A jakie jogurty dajesz?

2015-11-07 18:48

no kurcze moja odkąd sprobowała soczków nie chce ani cyca, ani zupek - tylko soczki i jogurciki ... dzięki za wskazówki, właśnie się zastanawiam co robię źle ;P

2015-11-06 11:54

nienormatywna... ja na śniadanie daję jej kaszkę (ale robię połowę porcji czyli z 75ml wody i 2 łyżek kaszki , bo całej porcji nie zje) a na obiadek gotuję sama, zupkę jarzynową, ziemniaczki ze szpinakiem np.wczoraj wcinała itp. zaczęłam wprowadzać też powoli mięso... dodaję do zupki odrobinę mięsa z gołębia:)(wiem,wiem..) a na kolację też robię kaszkę z połowy porcji,w międzyczasie podaję jabłuszko... i narazie tyle ze stałych posilków reszta to mleczko

2015-11-06 11:51

Moja zaraz po przebudzeniu(6-7) je mleko, potem daję jej kaszkę,mleko, zupka lub obiadek (gotuję sama) mleko,kaszka, mleko...mniej więcej tak to wygląda.No i jeszcze np. jabłuszko po południu. Dokładnych godzin karmienia jeszcze nie mamy bo powoli dopiero się wszystko normuje ale mniej więcej co 2-3 godziny mała je. Ostatnio czytałam, że dziecko podczas wprowadzania posiłków tak czy inaczej musi zjeść tyle samo mleka. Bo na początku zdziwiło mnie trochę ,że mała zjadła zupkę (oczywiście nie je tego dużo, musi nauczyć się jeść stałych posiłków łyżeczką) a zaraz wkłada rączki do buzi, jest głodna, zje mleczko i jest zadowolona:)