Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

wędlina

Data utworzenia : 2015-10-06 21:42 | Ostatni komentarz 2015-12-21 20:01

Kasia

1961 Odsłony
16 Komentarze

jaką wędlinkę podajecie swoim maluchom? moja córka ma 11 mcy. nie chce jeść wędliny przeze mnie pieczonej ale smakuje jej sklepowa szyneczka ale boje się jej taką podawać bo wiadmomo że takie sklepowe mają dużo chemii. macie jakieś sprawdzone marki wędlin które można podac maluszkowi?

2015-10-19 10:19

Roxi moja młoda mięso juz długo je i nie wybrzydza. Daje jej do obiadu prawie codziennie. Albo cielecine albo indyka. W ostateczności kurczak. Wetlina idzie słabo Ostatnio jak włożyła do buzi to miała odruch wymiotny. Podobnie jak po tranie :)

2015-10-15 12:35

Ja podawałam pierwszy raz właśnie jak miał 10-11 miesięcy ale wypiął się na wędliny i mięsa wszelakie więc ciężko cokolwiek mu wcisnąć :) Myślę ze możesz spokojnie dać

2015-10-15 11:11

A od ilu miesięcy podajecie wędliny ? Moja zaczęła 11 miesiąc i nie wiem czy już zacząć podawać. Chociaż nie ma jeszcze zębów :(

2015-10-07 11:28

ja już się nacięłam że w sklepach mięsnych te szynki też konserwanty mają,równie złe jak te paczkowane w markecie... W końcu kupujemy już pokrojoną szyneczkę która mimo wszystko ma swoje opakowanie i na nim jest napisany cały skład. Trzeba po prostu prosić panie w sklepach aby podały nam ten skład wtedy może świadomie podjąć wybór :)

2015-10-07 10:38

Najlepsza jest oczywiście, ta którą sama zrobisz. I chyba najtaniej wychodzi. Gotowa, lepsza szynka w sklepie kosztuje ok 30zł, a kilogram schabu kupisz za 15 zł. Składy niektórych wędlin są fatalne. Te tańsze przeważnie zawierają dużo wody i substancji ją wiążących, ale nie zawsze najdroższa szynka ma najlepszy skład. U nas w sklepiku można kupić produkty tradycyjne. Takie produkty mogą nie mieć wcale dodatków lub znikome ilości, ale ich cena jest już wyższa. Ja proszę ekspedientkę o skład wędlinki i jak mi odpowiada to kupuję.

2015-10-07 10:04

Ja szynki nie kupuję w hipermarketach tylko u nas w miejscowości mamy sklep z wędlinami jednego producenta, także tam kupuję wędliny, mięso itd :)

2015-10-06 22:25

Jeżeli mam możliwość to sama robię szynkę ale zdarza się to raz na jakiś czas i nie ukrywam że mięso marynuję w wodzie z solą i ziołami - teraz staram się dawać mniej soli, natomiast jeżeli kupuję w sklepie to dla synka wybieram szynkę bez konserwantów. Mam świadomość że producenci dodają różnych specyfików aby szynka lepiej smakowała i jej produkcja była dla nich opłacalna ale wolę kupić szynkę po 30-35 zł za kg ponieważ jej smak jest faktycznie lepszy.

2015-10-06 22:04

nie znam choć czytałam już masę składów i w każdym coś co mi się nie podoba.Ale mój syn mięsożerny nie jest to problemu nie mam bo ma do mięsa w każdej postaci co raz większą awersję a warzywa wsuwa aż miło :) Szynek to on w ogóle nie używa kilka razy mu dawałam to się krzywił bez różnicy czy sklepowe czy domowe,ale nie wciskam na siłę,będzie chciał to zje :) Jedynie co to zje te kabanoski z Biedry http://www.jakimasklad.pl/kabanosy-z-kurczaka-biedronka.htm