Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Masło czy margaryna?

Data utworzenia : 2013-03-18 20:10 | Ostatni komentarz 2014-06-04 19:31

gonia_03

6545 Odsłony
40 Komentarze

Zastanawiasz się czym lepiej smarować kanapki dla swojego dziecka? Co jest zdrowsze dla Twojej pociechy?-masło czy margaryna? Dla dzieci, które nie ukończyły 3-go roku życia, do smarowania kanapek używa się wyłącznie masła. Zawiera ono dużo witaminy A i D i to w najbardziej przyswajalnej z możliwych form. Trzeba jednak pamiętać, że masło smarowane maluszkowi powinno być wyłącznie dobrej jakości min 80% zawartości tłuszczu mlecznego. Do smarowania kanapek nie stosuj żadnych mixów. Nie dość, że nie zawierają wystarczającej ilości witamin, to dodatkowo mają w sobie niezdrowe izomery trans. A wy drogie mamusie czym smarujecie dziecku kanapki?

2013-08-07 15:14

Uważam tak samo jak petronela.w. masło 82%, margaryna w ogóle nie wchodzi w grę by jeść do kanapek.

2013-08-06 17:28

Tylko i wyłącznie masło o zawartości 82 % inne to dla mnie nie masło.

2013-08-06 13:32

Ważną rzeczą jest aby zwrócić uwagę kupując masło czy zawiera odpowiednią ilość tłuszczu. Im więcej tym lepiej. Mnóstwo w tej chwili podróbek na rynku, opakowanie prawie takie samo ale okazuje się, że to nie masło tylko mix masłowy albo coś w tym stylu. Faktycznie to zwykła margaryna i to często w cenie masła.

2013-03-22 12:12

U nas w domu też je się tylko masło extra. I podobnie jak u Ciebie Monika głównie to z Lidla i Biedronki. Nie dość, że są bardzo smaczne to jeszcze są to jedne z najtańszych maseł na rynku. Córka na razie nie je masła. Do obiadków dodaję jej olej rzepakowy. Ale jak przyjdzie odpowiedni moment to wprowadzimy do diety masło. Ja osobiście nie należę do zwolenników margaryny... Przede wszystkim nie lubię jej smaku. Może i masło nie jest dobre ze względu na cholesterol, ale z dwojga złego wybieram masło:)

2013-03-22 07:31

u nas w domu nie uzywa sie margaryny. Wiec i nasze dziecko bedzie tyko na maseøku. Juz teraz zdarza mi sie dodac troche do sosu miesno - warzywnego, albo do wody w której gotuje szpinak. Nabardziej smakuje nam masøo lidlowe albo oseøka lidlowa lub biedronkowa.

2013-03-21 14:45

My używamy masła ekstra,osobiście sama nie przepadam za margarynami oraz masłami mix jakoś mi nie smakują.Uwielbiam świeże pieczywo z masełkiem do tego kawa zbożowa bądź kakao po prostu pychotka:)

2013-03-20 14:01

Ja jednak mimo wszystko jestem zwolennikiem masła i tylko masła używamy do kanapek. Również do pieczenia preferujemy masło choć wiadomo czasem margaryna też wpadnie w rękę.

2013-03-19 11:46

Teraz już margaryny (miękkie do smarowania pieczywa) nie zawierają izomerów trans albo zawierają ich bardzo niewiele. Margaryny również wzbogacane są witaminami A,D,E oraz większość z nich zawiera nienasycone kwasy omega3. Margaryny to w dużej mierze konserwanty dlatego owszem zgadzam się że dzieci do 3-roku życia powinny mieć w jadłospisie masło. Jednak po 3 roku życia zaleca się stopniowe wprowadzenie margaryny do diety dziecka. Masło również odpowiedniejsze jest dla kobiet w ciąży oraz karmiących.