Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Masło czy margaryna?

Data utworzenia : 2013-03-18 20:10 | Ostatni komentarz 2014-06-04 19:31

gonia_03

6544 Odsłony
40 Komentarze

Zastanawiasz się czym lepiej smarować kanapki dla swojego dziecka? Co jest zdrowsze dla Twojej pociechy?-masło czy margaryna? Dla dzieci, które nie ukończyły 3-go roku życia, do smarowania kanapek używa się wyłącznie masła. Zawiera ono dużo witaminy A i D i to w najbardziej przyswajalnej z możliwych form. Trzeba jednak pamiętać, że masło smarowane maluszkowi powinno być wyłącznie dobrej jakości min 80% zawartości tłuszczu mlecznego. Do smarowania kanapek nie stosuj żadnych mixów. Nie dość, że nie zawierają wystarczającej ilości witamin, to dodatkowo mają w sobie niezdrowe izomery trans. A wy drogie mamusie czym smarujecie dziecku kanapki?

2014-06-04 19:31

Z tą kawą to masz rację, ja mam ekspres i tez już od nie jednego użytkownika słyszałam, że trzeba uważać co się kupuje, bo niestety wraz z kawą pakowane są kamienie, co by ostatecznie nie było takie złe, tyle że młynek w ekspresie tego nie wytrzymuje:/

2014-06-04 17:21

Klarowane masło nie nadaje się do kanapek, nie ma takiej opcji. Ono jest do smażenia, a sam proces klarowania dzięki usuwaniu białka pozwala podnieść jego wytrzymałość na temperaturę. A masło klarowane łatwo jest zafałszować dodając do niego roślinne tłuszcze utwardzane więc nie koniecznie należy zawsze ufać producentom :) Nigdy nie zapomnę jak na uczelni na zajęciach najbardziej zanieczyszczoną kawą i pełną różnych rzeczy "nie kawowych" była kawa bardzo popularnej marki, dodam, że nie najtańsza... A czasem warto przeliczyć cene kostek masła w sklepie na cene tego klarowanego do kupienia. Wziąć pod uwagę że masło ma 80% tłuszczu do smażenia i zastanowić się czemu producentowi się opłaca to sprzedawać za 18zł po uwzględnieniu kosztów technologii.

2014-06-04 16:32

Ola-1990 ciekawe to co piszesz, ja dotąd wyłącznie kupowałam klarowane masło. Też słyszałam o tym że bardzo często masło jest fałszowanym produktem jednak to chyba bardziej chodzi o to, że produceni robią etykietki niemal identyczne do tych z prawdziwym masłem, a nazwa się różni, np miks masłowy, lub po prostu jest mniejsza zawartość tłuszczu. Takie zwykłe masło do smarowania to zawsze sprawdzam, bo łatwo się można przejechać. Przed świętami wysłałam męża i kupił mi za 6 złotych jakąś tandetną podróbę, bo nie zwrócił uwagi. Wściekłam się bo nie dość że drogo to jeszcze nie prawdziwe masło:/ Myślisz, że jeśli producent pisze na klarowanym że zawartość tłuszczu jest 98,9% to też fałsz? A i jeszcze jedno, czy jak sama klarujesz to ono się nadaje do kanapek, bo to kupne to raczej nie bardzo.

2014-06-04 13:34

na 250g to trzeba tak 300 - 320g masła... W dobrej jakości maśle jest około 83% tłuszczu mlecznego. A właśnie ten tłuszcz chcemy otrzymać, więc trzeba dać odpowiednio więcej bo odparuje woda i oddzieli się białko.

2014-06-04 13:10

a duzo tego masełka trzeba zeby zrobic sobie 250g chociaz ?

2014-06-04 12:12

Masło topi się w rondelku na małym ogniu, po pewnym czasie podgrzewania pojawia się piana, którą należy usuwać łyżeczką, aż przestanie się pojawiać. Następnie do małej miseczki, przelewa się przez gazę i studzi. Można przechowywać w lodówce. Klarując masło samemu można wybrać tłuszcz dobrej jakości, ponieważ z badań wynika, ze masło jest często fałszowanym produktem spożywczym.

2014-06-03 15:51

Olu możesz cos wiecej powiedziec na temat klarowania masełka ?

2014-06-03 14:08

Masło klarowane jest dobre do smażenia, ale tak naprawdę tylko to które same "sklarujemy" - czyli topimy masło i przez gazę.