Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kwasy omega

Data utworzenia : 2015-08-08 15:34 | Ostatni komentarz 2015-12-19 13:56

konto usunięte

2715 Odsłony
15 Komentarze

Dziewczyny chyba nie ma takiego wątku, poprawcie mnie jeśli się mylę;) Sana przyjmuje tran, ale ile tych kwasów dostaje moja mała? Jakie kwasy są najzdrowsze dla niemowlaka? te z tranu, oleju lnianego, oleju rzepakowego? I czy można przedawkować takie kwasy, jakie są objawy przedawkowania.

2015-10-28 12:54

eh ja już sama nie wiem co jest lepsze;) co bym nie wykombinowała to zawsze coś jest nie tak a to szkodliwe a tego nie wolno:) Moja dostaje czysty olej lniany z tranu zrezygnowałam, olej rzepakowy wylałam do zlewu i u siebie i u rodziców bo to zabójstwo, o tych kapsułkach z kawasami też czytałam że omega 3 w nich może być rakotwórcze....;/ chyba powinnam wyłączyć ten internet może będę zdrowsza;)

2015-10-19 03:14

ja małej podaje DHA omegamed baby - polecam :)

2015-10-06 14:24

Właśnie właśnie ta rtęć;/ podobno w rybach ze słoika też jest ale w granicach jakiś tam norm;/

2015-10-03 22:09

Na polskich słoiczkach Hipp też są kwasy omega :) a Gerber ma chyba tylko w tych gdzie jest rybka w składzie. Ponoć najlepsze kwasy Omega sa w rybach ale trzeba się starac aby te ryby były z najczystszych łowisk (co jest dla mnie akurat średnio wykonalne :( ) i ostatnio tak czytałam bo się zainteresowałam tematem że najlepsze są kwasy z małych ryb a nie dużych bo w dużych rybach jest większe stężenie związków toksycznych.

2015-10-03 21:30

Na sloiczkach hippa z niemiec zauważyłam napisy z oznakowanie jedzonka które zawiera omega. Nie wiem jak jest na naszych z PL

2015-08-08 18:13

Super Artan;) dzięki;)

2015-08-08 17:04

Aga tu w skrócie o zapotrzebowaniu na kwasy omega: 1) kobiety w ciązy i karmiące: - min. 200 mg/24 h DHA, np. spożywając tłuste ryby (1–2 porcje/tydz.) w przypadku spożycia małej ilości ryb sugeruje się suplementację w 2–3 razy większej dawce - bezpieczne maksymalne dawki 1 g/24 h DHA i 2,7 g/24 h oleju rybiego czyli np. tranu 2) niemowlęta karmione piersią: - nie zaleca się dodatkowej suplementacji DHA , gdyż karmienie piersią pokrywa zapotrzebowanie na kwasy omega 3) mleka modyfikowane maja w swym składzie kwasy w ilościach zgodnych z dyrektywami unijnymi 4) niemowlęta i małe dzieci 6-24 m.ż. - DHA 100 mg/24 h gdy spożycie DHA z pokarmem jest niewystarczające 5) dzieci do 3. rż. - 150–200 mg/24 h u dzieci, które nie spożywają regularnie ryb, należy uwzględnić suplementację 6) Ogólna populacja - 1–2 porcje (ok. 130 g/porcję) tłustych ryb tygodniowo lub około 250 mg/24 h ω-3 LCPUFA. A tu masz źródło http://www.mp.pl/artykuly/60524 W tym artykule jest też tabelka z preparatami mleka modyfikowanego i ilością DHA w 100ml mleka. Jak wynika z powyższych wytycznych najzdrowsze są te z oleju rybiego, czyli tranu. Przedawkować je jest na prawdę trudno, bo bezpieczne maksymalne dawki są bardzo wysokie. Organizm raczej wydali nadmiar kwasów z kałem i tu ewentualnie może dojść do wystąpienia luźniejszych stolców.