Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kwasy omega

Data utworzenia : 2015-08-08 15:34 | Ostatni komentarz 2015-12-19 13:56

konto usunięte

2714 Odsłony
15 Komentarze

Dziewczyny chyba nie ma takiego wątku, poprawcie mnie jeśli się mylę;) Sana przyjmuje tran, ale ile tych kwasów dostaje moja mała? Jakie kwasy są najzdrowsze dla niemowlaka? te z tranu, oleju lnianego, oleju rzepakowego? I czy można przedawkować takie kwasy, jakie są objawy przedawkowania.

2015-12-19 13:56

Ja po porodzie syna skusiłam się na suplementacje omegamed. Brałam około 2-3 miesięcy.

2015-10-29 15:34

Dodatkowo nie suplementuje,nie wiem czy dobrze czy nie ale po prostu tego nie robie :) używamy tylko oleju lnianego,kokosowego i od święta rzepakowy tłoczony na zimno :)

2015-10-29 12:17

Roxi zburzyłaś moje podejście do oleju lnianego;/ chyba przestaniemy się lubić :) żartuje oczywićce, a ty czym suplementujesz oleje w diecie synka? Wiem wiem staram się w skrajnośc nie popadać bo chyba jadłabym tylko eko warzywa i płatki owsiane;P co do smalcu to ze zwierzęcych tłuszczy podobno najlepszy (ale raczej taki samemu robiony albo ze sprawdzonego źródła) z roślinnych to kokosowy jest podobno genialny i do smażenia i do jedzenia w sumie do wszystkiego;) A co do parówek to podobno ten syf w nich jest szkodliwy ale te zmielone skóry, ścięgna są nam niby bardzo potrzebne bo jest to jedyne źródło kolagenu....

2015-10-29 09:14

A co teraz nie jest szkodliwe jak we wszystkim są konserwanty itd. A co trochę się słyszy że coś jest szkodliwe tak samo jak kiedyś jajka bo zawierają dużo cholesterolu a teraz mówią żeby je jeść bo są zdrowe.

2015-10-29 08:54

chyba trzeba podejść do tego z dystansem :) ja też mam jazdę na punckie zdrowego odżywiania,stylu życia itp. ale żadna skrajność nie jest dobra i wiem ile jest syfu w kosmetykach,pampersach(Metale ciężkie i inne cuda!) tak już uważam że nie uchronię dziecka przed wszystkim bo się po prostu nie da :) Z kilku rzeczy które uważam za wyjątkowo szkodliwe zrezygnowałam,teraz wg WHO parówki,szynki i mięsa czerwone są rakotwórcze ale o ile parówek nie kupujemy,szynki od święta tak ciężko zrezygnowac z mięsa czerwonego nie oszukujmy się. . A tak po za tym ponoć najzdrowszym tłuszczem jest...smalec :)

2015-10-28 22:48

Roxi NIEEEEE dlaczego mi to robisz? Jutro poczytam bo dzis mi sil brakuje. Ale ze sie tak zapytam JAK ŻYĆ?

2015-10-28 14:57

Aga to Cię teraz zaskocze hahaha https://analitykadietetyczna.wordpress.com/2015/08/13/olej-lniany-nie-taki-zdrowy/ właśnie dziś czytałam :)

2015-10-28 14:44

Też podałam małej DHR omegamed baby ale od jakiś trzech miesięcy jest wojna z tymi kapsułkami. Mała juz wie co lubi a co nie i nie dam rady jej podawać nic co przypomina tran. Zostaje nam ryba.