Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Posiłki dla dziecka w upały

Data utworzenia : 2015-08-06 15:17 | Ostatni komentarz 2015-09-21 19:08

klio69

2045 Odsłony
20 Komentarze

Moja córka ma problem z jedzeniem czegokolwiek gdy jest tak ciepło, w zasadzie mnie samej nie chce się jeść..także z nią może być podobnie. Ale to w końcu dziecko, które powinno dostawać jedzenie. Dlatego szukam jakiś inspiracji co najlepiej dawać dziecku w takie upały, gdyż samym mlekiem, owocami i wodą nie jest w stanie się posilić.

2015-08-06 20:48

Klio a mi lekarz powiedział że jeśli dziecko przyjmuje płyny to absolutnie nie zmuszać do jedzenia. Na jednym z czatów zapytałam Również czy mam kombinować żeby dziecko coś zjadło bo przez 2 dni potrafi nie jeść nic oprócz wody i butelki mleka i odpowiedź była taka ze w żadnym wypadku... Także jeśli zjada owoce, pije mleko i dodatkowo płyny to nie widzę potrzeby żeby kombinować z podaniem jedzenia.

2015-08-06 16:09

Klio u mnie dzisiaj potrawka z pomidorów, marchewki, ryżu i indyka podana dość wodnista i lekko ciepła - weszła małej tak szybko, że mi na koniec mało łyżki nie zjadła :-). Pomidorki jak widać i u mnie i u Beatki górą! A na deserek schłodzone borówki.

2015-08-06 15:41

Będę kombinować z czymś płynnym i pożywnym. Na osesku widziałam chłodnik z ogórka lub taki na podstawie maślanki, choć ta pomidorówka też brzmi racjonalnie w końcu to lekka i pożywna zupka.

2015-08-06 15:19

Klio może spróbuj podać dziecku jakieś chłodniejsze posiłki. Może jakiś jogurcik lekko schłodzony. Mój synek na przykład w takie upały lubi jeść zupę pomidorową mimo tego, że ona jest ciepła. Ale to jego ulubiona zupa, więc ją mi zawsze zje.