Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Dieta matki wegetarianki karmiącej piersią

Data utworzenia : 2013-03-16 19:15 | Ostatni komentarz 2013-08-05 18:44

Kamila.Kotowicz

3112 Odsłony
4 Komentarze

Istnieje wiele rodzajów diet wegetariańskich, które różnią się doborem produktów. Jednak najbardziej bezpieczna dla kobiet karmiących jest dieta semiwegetariańska czyli taka, w której stosowane są produkty roślinne i zwierzęce z wyjątkiem czerwonego mięsa lub laktoowowegetariańska (w diecie podstawowymi produktami zwierzęcego pochodzenia są produkty mleczne i jaja), pod warunkiem, że jest prawidłowo zbilansowana. Stosowanie restrykcyjnych diet wegetariańskich np. wegańskiej i makrobiotycznej może prowadzić do niedoborów witaminy B2 i B12, witaminy D oraz składników mineralnych: żelaza, cynku, wapnia. Kobietom, które w okresie laktacji stosują diety niekonwencjonalne zaleca się przyjmowanie preparatów witaminowo-mineralnych. Stan odżywienia i sposób żywienia kobiet i ich dzieci powinien monitorować lekarz. Oczywiście mamy stosujące dietę niekonwencjonalną obowiązują te same ograniczenia tj. unikanie potraw ciężkostrawnych, wzdymających, alergizujących, używek co mamy jedzące wszystko.

2013-08-05 18:44

Ja też przyłączam się do opinii mam. Jem mięso, moje dziecko również ale przepisy dla wegetarian są świetnie zbilansowane i można zjeść coś pysznego.

2013-08-04 22:21

Zaglądałam na wegedzieciaka - ciekawe propozycje i opinie. Każdy musi według siebie ocenić przydatność mięsa w diecie ale faktycznie jest mnóstwo produktów, których mięsożercy nie znają lub po które nie sięgają, wiele warzyw strączkowych jest traktowanych po macoszemu. Sama niedawno odkryłam soczewicę, cieciorkę czy zalety kaszy jaglanej.

2013-08-01 22:59

Ja również przyłączam się do tej opinii. Sama nie jestem za odrzuceniem mięsa w ciąży czy podczas karmienia piersią, ponieważ uważam że jednak mimo wszystko w jakimś celu człowiek jada mięso od zarania dziejów jednak faktycznie dzięki temu, że wegetarianie muszą kompensować niedobory swojej diety są bardziej świadomi tego co faktycznie jedzą i co jakie wartości odżywcze ma. Ja osobiście często korzystam ze strony wegedzieciak, ciekawe spostrzeżenia oraz przepisy, wiele się można dowiedzieć i nauczyć. Sporo informacji tam znalazłam na temat prawidłowego żywienia dzieci i niemowląt, oczywiście nie wyłączyłam z diety dziecka ryb i mięs jednak wzbogaciłam ją o wiele produktów po które, tak jak zauważyła petronela, nie sięgnęłabym gdybym ich tam nie znalazła.

2013-08-01 17:05

Ja w sumie wegetarianką nie jestem i nie znam się na tych wszystkich odmianach nie wiem co kiedy można a czego nie można jeść i w której diecie bo najzwyczajniej w świecie lubię mięsko. Bardzo często jednak korzystam ze stron wegetariańskich, są tam świetne przepisy, ludzie na forach piszą o produktach bogatych w składniki odżywcze, po które normalnie bym nie sięgnęła bo najzwyczajniej bym nie wiedziała co z tym zrobić. Dzięki tego typu stronom i poradom wzbogaciłam swoją dietę i tak mam zamiar kierować się rozszerzaniem diety mojego maluszka kiedy na to przyjdzie czas. Ni epominę mięsa czy ryb jednak polecam wszystkim mamom rozejrzenie się po tego typu stronach. Ja na początku miałam spore obiekcje i trochę klaustrofobicznie się na to zamykałam, bo skoro lubię mięso to po co tam zaglądać, a jednak warto. POLECAM;)