Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Zmysł smaku

Data utworzenia : 2015-07-26 13:38 | Ostatni komentarz 2015-07-28 13:22

klio69

2280 Odsłony
20 Komentarze

Kiedy dziecko zaczyna odróżniać smaki? Nie potrafię zrozumieć mam, które np. dosładzają wodę bo wychodzą z założenia, że dziecku sama woda nie smakuje..Lub przyprawiają potrawy bo inaczej dziecko nie zje. Tyczy się to dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku.

2015-07-26 21:33

Dziecko zaczyna czuć smak, np. słodki jeszcze w brzuchu mamy. Jest to pierwszy smakl jaki poznaje, bo także mleko matki jest słodkie. Jednak nie należy dosładzać wody, ktorą podajemy dziecku i nie należy doprawiać potraw. Dziecko nie zna jeszcze smaku soli i dla niego potrawy te są dobre takie jakie są. My przez sól mamy już zniszczone kubki smakowe i wszytstko bez niej zdaje nam się mdłe, ale tak nie jest. Jeśli posłuchamy osób, które odstawiły sól to zrozumiemy, że potrawy bez niej są smaczne. Po pewnym czasie gdy przestaniemy solić tak na prawdę poczujemy jak co smakuje.

2015-07-26 21:12

Ja mam 6 miesięczną córę i zaczęłam urozmaicać pokarmy a nie tylko pierś no i czasem wydaje mi się że coś jej bardziej smakuje albo mniej bo np się krzywi, czasem otwiera szeroko buzie a czasem zamyka dlatego wydaje mi się że jednak coś tam rozróżnia ... bo czegoś zje więcej a czegoś mniej

2015-07-26 14:48

ehh bo kiedyś uważano,że cukier jest dobry na kości i w ogóle jest dobry na wszystko...Czasy się zmieniły i ludzie sa bardziej świadomi a te mamy co dalej słuchają swoich babć i położnych,które są nie na czasie dalej to robią :) albo wychodzą z założenia,że dla dziecka życie bez cukru to krzywda..

2015-07-26 14:03

No ja też nie rozumiem fenomentu tych matek. Niemowlę potrafo rozppznać smak słodki, ale nie potrafi rozpoznać gorzkiego o kwaśnego. Udownodniono także, że dzieci już w żyviu płodowym rozpoznają smak słodki - po zjedzeniu przez matkę czegoś słodkiego dzieci chętniej połykają słodkie wody płodowe. Jednak nieprawdą jest, że niemowlęta muszą mieć słodzone herbatki lub wodę, bo do twgo łatwo uzależnić dziecko, a to prowadzi do złych nawyków żywieniowych i otyłości w ostateczności.