Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Smaki dzieciństwa

Data utworzenia : 2015-07-11 22:48 | Ostatni komentarz 2015-10-03 21:11

klio69

2276 Odsłony
20 Komentarze

Naszła mnie taka myśl, że może mogłybyśmy powspominać nasze smaki dzieciństwa, które można by było wykorzystać w diecie naszych dzieci? Zachęcić jej do pewnych smaków, odkrywania, delektowania się i zapamiętywania.. Np. ja z dzieciństwa pamiętam kogel mogel..ale co najdziwniejsze nie wiem czy odważyłabym się go dać mojemu dziecku..oczywiście nie mówię o tym okresie niemowlęcym lecz dużo starszym. Choć wiadomo, że dużo założeń się zmienia, podlega modernizacji..Ale z przyjemnością poznałabym smaki Waszego dzieciństwa, które utkwiły Wam w pamięci.

2015-07-12 14:40

o i chleb smażony z jajkiem ! albo kopytka z bułką tartą :) a że ja miesa nie lubiłam przez większość dzieciństwa to wszyscy jedli kopytka z sosem a ja właśnie z bułką :)

2015-07-12 10:46

Makaron z jabłkami, pyszności i dziecku też nie szkodzą.

2015-07-11 23:17

mój smak dzieciństwa hmmm... płatki ryżowe na mleku lub makaron z mlekiem :D mimo,że wiele dzieci takich zup mlecznych nie lubiło to ja wręcz przepadałam za nimi :) Drożdżówki z jagodami... wafle przekładane. Ale wiecie czego najbardziej mi brakuje? tego kremu na kanapki Snickers albo Milky way ! normalnie tak tesknie za tymi smakami a nigdzie tego juz spotkać nie mogę :( i Dumle :D ale one akurat czasem są w Netto albo na stacji benzynowej :D

2015-07-11 23:07

Zależy o jak wczesnych smakach myślisz Klio ;-), bo ja to pamiętam takie już z wieku kilku lat. U mnie na podwórku królował słodki napój z woreczka, lody bambino, lizaki robione ze skarmelizowanego cukru, blok, a hitem była bułka polana gęstą śmietaną i posypana grubo cukrem... i teraz nie dziwię się, że byłam grubym dzieckiem ;-(.