Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Maluszek na diecie

Data utworzenia : 2015-07-06 19:59 | Ostatni komentarz 2015-10-03 21:09

E.Czech

2972 Odsłony
30 Komentarze

Bardzo proszę o pomoc, bo sytuacja dla mnie jest abstrakcyjna. Moja 4,5 m-sc córka waży 8 kg przy 68 cm. Właśnie wyszliśmy ze szpitala w którym lekarze mieli do mnie wielkie pretensje,że utuczyłam dziecko i kazali nam przejść na dietę. Zabronili nam nawet podawać kaszki. Kazali nam zgubić min kilogram. Mamy pić tylko mleko i wodę. Nic więcej nie mogę jej podawać. Dodam że córka je tylko 120 ml mleka Bebilon 6x na dobę. Lekarze przyznają że to jest mało ale nie pozwalają niczego wprowadzić, Jedno drugiemu się wyklucza. Szczerze nie wiem co robić. Słuchać lekarzy czy wprowadzać dziecku inne produkty. Moja starsza córka w jej wieku warzyła tak samo i w tedy nikt nie miał do nas żadnych zastrzeżeń.

2015-07-06 22:56

Dziwi mnie, że lekarze zalecili odchudzanie dziecka. W takim wieku dzieci się nie odchudza w ten sposób, Można co najwyżej zwolnić prędkość przyrostów masy ciała. Faktycznie z tego opisu rośnie dzieciak jak na drożdżach, ale wszystkie wyniki z krwi są dobre to pocieszająca informacja. Nie myślałabym na razie o rozszerzaniu diety . Zostałabym przez miesiąc na tym mleku. Moja mała miała odwrotny problem i właśnie dopiero po rozszerzeniu diety zaczęła więcej przybierać na wadze. A przede wszystkim poszłabym , nawet prywatnie do pediatry gastroenterologa, albo tak jak u mnie jest poradnia schorzeń metabolicznych dla dzieci, gdzie specjaliści zajmują się dziećmi z problemami rozwoju fizycznego. Może trzeba spojrzeć tak całościowo na Wasz problem, porównać rozwój córki ze starszym rodzeństwem itp.....

2015-07-06 21:39

dziwna sprawa skoro tylko mleko pije i to nie dużo. Ja bym poszła do innego lekarza skonstultować to. MOże to po prostu taki urok ale lepiej niczego nie przegapić

2015-07-06 21:32

AnnaWianna córka ważyła 3200 i miała 52cm. Nowych produktów jeszcze jej nie wprowadzałam bo jak skończyła 4 msc trafiłyśmy do szpitala z zapaleniem płuc. W szpitalu kazali mi ze względu na chorobę podawać tylko mleko aby dodatkowo nie nadwyrężać organizmu. Beti2270 w szpitalu jak najbardziej mieliśmy robione wszystkie badania i wyniki były w prządku. Jak mała miała 3 msc ważyła 6kg to pediatra też nas skierował na badania i wyniki też były ok. Już nie jeden lekarz mówił mi że mała jest za duża i ledwo mieści się w centylach, ale pierwsze słyszę o diecie. Wiem że jest teraz nagonka na otyłe dzieci, ale czy w naszym przypadku można mówić o otyłości?

2015-07-06 20:59

E Czech , nie piszesz ile dziecko ważyło po urodzeniu i czy nagle np. po wprowadzeniu nowych posiłków typu kaszka zaczęła bardziej przybierać na wadze czy przez cały czas w miarę jednakowo przybiera na wadze ?

2015-07-06 20:54

Ja też bym nie ograniczała się do opinii jednego lekarza, tudzież placówki medycznej w której przebywałyście. Córka na chwilę obecną jest jeszcze niemowlakiem, ale gdy zacznie być bardziej aktywna w kwestii przewrotów czy pełzania (na które de facto potrzebuje jeszcze czasu) to myślę, że zgubi nadwyżkę. Odnośnie rozszerzania diety to ja bym może wstrzymała się do 5ms, a potem powoli zaczęła wprowadzać nowe produkty i zmniejszać porcje mleka, choć gdy mojej córce zaczęliśmy rozszerzać dietę to waga dość szybko poszła jej w górę. Z drugiej strony skoro doświadczyłaś już tego z pierworodną swoją to raczej patrzyłabym na to co mówią lekarze z przymrużeniem oka.

2015-07-06 20:07

po pierwsze to ja bym zasięgnęła opinii innego lekarza, bo to przecież mogą być objawy choroby. A po drugie, samo się powinno lekarzom nasunąć, że skoro je tylko 120ml to coś jest nie tak. Można też spróbować zmiany mleka, bo mleko mleku nie równe i niektóre tuczą, chociaż ja te opinie słyszałam o Nanie, a nie bebilonie.