Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Maluszek na diecie

Data utworzenia : 2015-07-06 19:59 | Ostatni komentarz 2015-10-03 21:09

E.Czech

2971 Odsłony
30 Komentarze

Bardzo proszę o pomoc, bo sytuacja dla mnie jest abstrakcyjna. Moja 4,5 m-sc córka waży 8 kg przy 68 cm. Właśnie wyszliśmy ze szpitala w którym lekarze mieli do mnie wielkie pretensje,że utuczyłam dziecko i kazali nam przejść na dietę. Zabronili nam nawet podawać kaszki. Kazali nam zgubić min kilogram. Mamy pić tylko mleko i wodę. Nic więcej nie mogę jej podawać. Dodam że córka je tylko 120 ml mleka Bebilon 6x na dobę. Lekarze przyznają że to jest mało ale nie pozwalają niczego wprowadzić, Jedno drugiemu się wyklucza. Szczerze nie wiem co robić. Słuchać lekarzy czy wprowadzać dziecku inne produkty. Moja starsza córka w jej wieku warzyła tak samo i w tedy nikt nie miał do nas żadnych zastrzeżeń.

2015-10-03 21:09

E.Czech my zaczynaliśmy od marchewki a nie od jabłuszka. . Jablko bylo 4 w kolejce. ..

2015-07-21 13:43

ja daję mojemu młodszemy synowi wybór i wydaje mi się, że faktycznie je mniej, a za to częściej by chciał, dlatego zastanawiam się czy nie wrócić do starego systemu

2015-07-20 13:11

Klio,zależy na jakim etapie. Z początku mniej jadł tego jedzenia ale gdy doszedł do wprawy to je znacznie więcej :) nie wiem na jak długo sie tym najada ale nie woła zaraz po obiedzie o mleko więc pewnie spora częśc trafia do brzuszka :)

2015-07-19 21:31

Roxi, a nie odnosisz wrażenia, że gdy jesteście na BLW syn mniej je? Ja mam z tym problem bo czasami odnoszę wrażenie, że córka bawi się jedzeniem zamiast go konsumować. Choć z drugiej strony wiem, że na tym tez to po części polega.

2015-07-19 17:58

E.Czech tu w sekcji dieta jest wiele na temat wprowadzania pokarmów np. http://lovi.pl/pl/forum/8/5002 Fajnie, że trafiliście do dobrego pediatry, który nie męczy dziecka dietami :-). A co do rozszerzania - ja zaczęłam od warzyw, przez pierwsze dwa tygodnie marchew, dynia, ziemniak, brokuł na zmianę, by dziecka nie przyzwyczajać do słodyczy owoców, a później to już poleciało ....

2015-07-19 17:33

polecam Ci tą stronkę : http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/173-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-5-miesiac-zycia.html Ja od kiedy przeszliśmy praktycznie na blw nie patrzę na schematy.Głównie na tym ta metoda polega,że schematów nie ma. oczywiście nie podaje soli,cukru,miodu,orzechów i innych takich :)

2015-07-19 17:01

Byliśmy u pediatry. Lekarz tylko się uśmiechnął jak powiedziałam o tej diecie. Dopóki mamy dobre wyniki badań mamy się nie przejmować i nie stresować. Będziemy regularnie robić badania i już. Mam nie ograniczać dziecka w niczym. Na razie jemy jabłuszko. Chociaż jemy to za duże słowo. Za jakiś czas wprowadzimy coś jeszcze. Co proponujecie dziewczyny. Już nie pamiętam co się podaje takim maluchom. Jak było u Was z wprowadzaniem jedzenia. Co i kiedy dawałyście ?

2015-07-17 22:20

ja bym odstawiła dlatego tylko kaszki, ale nie sloiczki..