Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

jogurt naturalny

Data utworzenia : 2015-07-03 00:39 | Ostatni komentarz 2015-09-06 14:07

greendream

3172 Odsłony
23 Komentarze

nie mogę znaleźć podobnego tematu a chcę go poruszyć... mój mały brzdąc niedługo kończy 11 miesięcy... Dziś dałam mu troche jogurtu naturalnego z truskawkami... No i zaniepokoiło mnie to ,że dostał ,że tak powiem wysypki...pierwszy raz to widzę... truskawki odpadaja bo mały je wcina już od dłuzszego czasu i nic mu się nie działo... Raczej alerkigiem nie jest...ale słyszałam coś o tym,że jeśli organizm dziecka nie jest gotowy na produkty jak jogurty naturalne to pojawia sie min. taka wysypka... Zobacze jutro jak to bedzie ...odczekam i spróbuje jeszcze raz... ale jakie sa wasze przygody z jogurtami? Zdarzały wam się podobne rzeczy?? Dodam jeszcze ,że kilka dni temu mały był szczepiony, miał przez 3 dni gorączke... myśle ,że może organizm jest osłabiony i wrażliwy i dlatego takie cos sie stało???

2015-07-03 17:11

ale to prawda. Mój jedząc swojskie truskawki nic mu nie było,raz kupiłam mu w sklepie takie ładne i od razu wysypany mimo,że z niego żaden alergik.. teraz tez jemy takie,które jestem pewna,że nie są nawożone i problemu nie ma :) Bo nawet sezon może być ale nigdy nie wiemy czy dostawca czymś nie pryskał tych truskawek..

2015-07-03 16:41

greendream a wcześniej mały dostawał truskawki? Bo nie wiadomo czy to uczulenie jest na truskawki czy na mleko krowie. Ja zdecydowałam się na podanie jogurtu naturalnego jakiś miesiąc temu z borówkami i truskawkami, mała dostałą drobnego uczulenia, ale jak dla mnie było to bardziej przyczyną truskawek, a nie jogurtu. Raz , max dwa razy w tygodniu podaję jej jogurt z jakimś owocem na śniadanie. Choć tak jak wspomina Beata, może problem jednak tkwi po stronie truskawek..w końcu to sezon na nie się już kończy.

2015-07-03 15:27

Hmm, a może truskawki były jakieś przenawożone. Wiem, ze dziecko już jadło truskawki, ale może te były jakieś z chemią i to ona je uczuliła. Albo ten jogurt jest przyczyną tej wysypki. Spróbuj dziecku podać jogurt naturalny w małych ilościach ale z innej firmy.

2015-07-03 10:41

U nas bez problemu się przyjąl jogurt naturalny,bieluch itp. Dokładnie może mleko w proszku go uczuliło? dobry jest jogurt Bakoma bez tego mleka w proszku,bo niestety wiele z tych jogurtów je zawierają.

2015-07-03 10:06

W obecnych zaleceniami żywieniowych jogurt, kefir czy serek naturalny można podać już od 7 miesiąca, w niewielkich ilościach, nie jako posiłek ale tak tylko na spróbowanie. Nie można go podawać u dzieci ze stwierdzoną alergią na mleko krowie. Jogurt jogurtowi nie równy i może ten który podałaś miał coś w składzie co maluchowi zaszkodziło. Odczekałabym do ustąpienia wysypki i spróbowała podać 2-3 łyżeczki ale z innej firmy. Patrz by skład był jak najkrótszy, bez mleka w proszku. Nie wykluczone jest też, że truskaweczki miały jakąś " nawozową wkładkę" i mogły uczulić. No i jeszcze pozostaje kwestia czy ta gorączka to nie była jakaś wirusówka np. trzydniówka, po której wychodzi wysypka - ta powinna samoistnie ustąpić. Także masz teraz trzy potencjalne przyczyny problemu.

2015-07-03 08:42

Ja powiem tak,jogurt naturalny zalecany jest po roku.Sama kiedyś szukałam info kiedy moge podać go dziecku.I oprócz tych probiotycznych dobrych właściwości jogurt naturalny może powodowac alergiczne reakcje skórne.

2015-07-03 07:34

ja czystego jogurtu naturalnego nie wprowadzałam, podbijałam nim zupy dla dzieci, jarzynową czy pomidorową zamiast śmietaną. Jak karmiłam to też tak robiłam i nic im nie było. Spróbuj za kilka dni, musisz odczekać aż zejdzie wysypka, by nie pogorszyć sprawy.