Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

jogurt naturalny

Data utworzenia : 2015-07-03 00:39 | Ostatni komentarz 2015-09-06 14:07

greendream

3173 Odsłony
23 Komentarze

nie mogę znaleźć podobnego tematu a chcę go poruszyć... mój mały brzdąc niedługo kończy 11 miesięcy... Dziś dałam mu troche jogurtu naturalnego z truskawkami... No i zaniepokoiło mnie to ,że dostał ,że tak powiem wysypki...pierwszy raz to widzę... truskawki odpadaja bo mały je wcina już od dłuzszego czasu i nic mu się nie działo... Raczej alerkigiem nie jest...ale słyszałam coś o tym,że jeśli organizm dziecka nie jest gotowy na produkty jak jogurty naturalne to pojawia sie min. taka wysypka... Zobacze jutro jak to bedzie ...odczekam i spróbuje jeszcze raz... ale jakie sa wasze przygody z jogurtami? Zdarzały wam się podobne rzeczy?? Dodam jeszcze ,że kilka dni temu mały był szczepiony, miał przez 3 dni gorączke... myśle ,że może organizm jest osłabiony i wrażliwy i dlatego takie cos sie stało???

2015-09-06 14:07

Mamula takze jestem pelna podziwu jak piramida zywienia sie zmieniła, z pewnością niedlugo czekaja ja kolejne zmiany

2015-09-06 12:21

Jeżeli nie miało dziecko gorączki to może być,że uczulenie. Też myślę,że to prędzej alergia,obserwuj malucha :)

2015-09-06 11:08

Iza, wysypka w trzydniówce poprzedzona jest kilkudniową (przeważnie właśnie tą tytułową trzydniową) gorączką, czasami bardzo wysoką, która nagle ustępuje a dziecko wysypuje drobna, plamisto-grudkowa, nieswiędząca wysypka, która zlewa się w rumienie, stąd inna nazwa trzydniówki - rumień nagły. Te wykwity lokalizują się głównie na szyi i tułowiu, znikają po naciśnięciu skóry. Suche kostki które opisujesz mogą być od jedzenia, nie wykluczone, że od jogurtu. Odstaw go i poczekaj ze dwa tygodnie, bo czasami zmany skórne mogą tak długo ustępować. Ja ostatnio małej daję jogurt naturalny typu greckiego z piątnicy (bez mleka w proszku) i nic się nie dzieje. Mała zjada z apetytem.

2015-09-05 22:59

Na początku wątku, ucieszyłam się, że znalazłam odpowiedź skąd wzięły się u Mai suche krostki w okolicach ramion i szyi. Dalam jogurt, Nestle od 6 miesiąca. Tak jej zasmakował że na drugi dzień dalam drugi. Krostki taka tarka nie znikły. Teraz skojarzyłam fakt że nowością był jogurt i od dwóch dni obserwuje. I czekam aż znikną. Czy to trzydniówka czy od jogurtu?

2015-07-29 21:33

fajna piramida zywieniowa:) a co do alergii, to kiedy sie ujawni warto podawac dzieciom Latopic, probiotyk ktory lagodzi przebieg alergii, a takze wspomaga wytworzenie sie tolerancji pokarmowej, trzeba go stosowac dosc dlugo, bo ok.3 miesiecy ale warto! moj synek po kuracji tym probiotykiem zaczal tolerowac produkty mleczne:)

2015-07-13 10:47

Łatwo zapamiętać: zielono-niebiesko na dole, przejście brązem i czerwono-biało na górze :-)

2015-07-13 08:48

Zdziwił mnie fakt, że zmieniono zasady żywienia w 2014, bo o tym nie wiedziałam, dopiero w maju poinformowała mnie o tym nasza alergolog. Ale dla mnie najciekawsza jest nowa piramida żywieniowa- totalna rewolucja, ale i dobrze. Załączyłam zdjęcie z piramidą, jak nie widziałyście to polecam ją dokładnie przejrzeć.

2015-07-11 22:00

Po jogurcie naturalnym można się spodziewać szorstkich plam na ciele dziecka, najczęściej policzki bądź łokcie czy też kolanka i łydki. Ale musi dziecko zjeść go dosyć sporo! Dobrze że wszystko się wyjaśniło i już jest dobrze! polecam tą stronę z nowym schematem żywienia dzieci z 2014 roku! http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCsQFjAAahUKEwjEs8i17tPGAhVJn3IKHRfnCyA&url=http%3A%2F%2Fwww.pedhemat.wroclaw.pl%2Fptp%2Ffiles%2FStandardy_Medyczne_2014_Zalecenia_ywienia_.pdf&ei=NXWhVYTFCMm-ygOXzq-AAg&usg=AFQjCNEIPaMj1NDpNHByqpTUJCc-8nCVbg&bvm=bv.97653015,d.bGQ