Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

zupki

Data utworzenia : 2013-04-16 14:22 | Ostatni komentarz 2014-03-26 22:34

martastepien

3583 Odsłony
13 Komentarze

Witam mój 8 miesięczne dziecko nie chce jeść objadków nie wiem juz co robić macie jakieś sposoby

2014-03-26 22:34

Zależy jakie to obiadki bo jak ze słoiczka to nie wiem ale jak sama robisz to może za duże kawałeczki .Moja mała lubi też np zeby polać to wodą i było takie jak by to powiedzieć ,bardziej mokre :)

2013-08-25 13:22

Mój jak był malutki, to słoiczka ani jednego nie zjadł! pluł i pluł!! gotowałam mu zupki sama! potem blenderowałam i wcinał aż mu się uszy trzęsły!!wolał domowe jedzonko! pozdrawiam

2013-05-11 13:55

u nas mała początkowo uwielbiała jabłka, przy wizycie kontrolnej lekarka powiedziała, że jeśli nie chce jeść można dodawać do posiłku jabłuszka ale to były początki rozszerzania diety, Większość słoiczków jest z pomidorami, wiec co jakis czas gotuje zupkę z buraczkami lub ogórkową dla odmiany wówczas się zajada;)

2013-05-10 20:55

Mój synek też nie chce jeść zupek, ale znalazłam sposób - może nie do końca dobry, ale się sprawdził. Otóż podając zupę podaję również jabłko lub banana, jakiś słodki deserek, co kilka łyżeczek. Synek chętnie otwiera buzię, a na drugi dzień ( bo zwykle robię zupę na 2 dni) otwiera zupkę już bez słodkiego dodatku i kiedy kolejny raz podaję taką zupę jest chętny i nie protestuje. A najbardziej lubi kiedy w zupie jest szpinak.

2013-05-10 16:10

ElaaIE tu możesz znaleźć coś co Cię zainteresuje http://lovi.pl/pl/forum/8/48/1

2013-05-10 13:55

No wlasnie, macie moze jakies fajne przepisy, albo moglybyscie wrzucic na zupiki dla dzieci? bo nie mam juz pomyslow, a te sloikowe odpadaja [url=www.google.com]kompletnie.[/url]

2013-04-24 20:22

Filipek też nie chciał jeść tych słoiczków. Zaczęłam mu więc gotować sama. Zupki w formie papki, jeśli nie zagęszczane ziemniaczkiem, to kleikiem ryżowym. Po 7 miesiącu rozszerzyliśmy dietę o mięsko,ale dania również rozdrobnione. Mięsko, które dodawałam to indyk, gołąb, królik. Dodawałam też kilka kropel oliwy z oliwek. Pediatra mi zaleciła, bo podobno dodatkowe kwasy Omega 3 itd. Teraz ma 8 miesięcy i wcina chlebek i parówki, a także średnio ugotowane warzywka

2013-04-19 12:22

Zdarza się, że dzieci nie chcą jeść typowych, dziecięcych obiadków. Znam wiele takich przypadków. Zalecałam wtedy by próbować dawać dziecku obiady jakie jedzą rodzice. Oczywiście odpowiednio przygotowane czyli rozdrobnione dostosowane do wieku dziecka. Można np. drobno podzielić mięsko typu indyk czy kurczak, do tego marchewkę i ziemniaka. Ważne by dziecko widziało, że rodzice jedzą to samo. Pamiętajmy jednak, że potrawy tłuste i ciężkostrawne nie wchodzą w grę. Zupy również próbować dawać jak dla dorosłych tylko wszystko musi być rozdrobnione. Dzieci często wzorują się na rodzicach i chcą być jak oni. W niektórych kwestiach można im na to pozwolić. Ważne by obserwować dziecko pod kątem tolerancji pokarmów.