Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Gotowanie pierwszych owoców

Data utworzenia : 2015-06-18 16:49 | Ostatni komentarz 2015-11-12 13:43

Lelewelka

6459 Odsłony
105 Komentarze

Drogie mamy, zaczynam przygodę z wprowadzaniem owoców do diety dziecka, kilka warzyw mamy już opanowane. Dręczy mnie jednak jedna wątpliwość. Czy pierwsze jabłko i gruszkę należy ugotować? Na słoiczkach takiej informacji nie ma, ale w jednym ze schematów żywienia napisane jest cyt. "gotowane warzywa i owoce" Czy banana też należy gotować? Jak Wy postępowałyście ?

2015-11-12 13:43

ja polecam te darmowe z Hippa bo dają też łyżeczki i są fajne, płytkie :) na dodatek dają też kupon do rossmania i można odebrać kolejną paczuszkę, dla mnie na początek w sam raz, tylko na bobovite długo czekałam i napisałam do nich to mi wysłali a te mini porcję podobno można zrobić i zamrozić w tych kostkarkach do lodu wtedy na początek porcja idealna :)

2015-11-12 11:14

Mandarynka a nie zamawiasz tych darmowych próbek z bobovity czy hipp? Mi się na początku przydały. Można też oczywiście zrobić samemu mini porcje :) Jak daje sygnał to możesz próbować może jest już gotowy :D

2015-11-12 11:05

A ja chyba już niedługo kupię ten słoiczek marchewki :-) co prawda miałam jeszcze z miesiąc poczekać,ale mój mały jest tak zainteresowany jedzeniem, jak ja coś jem to normalnie tak się patrzy jakby chciał wszystko zabrać i zjeść,baaardzo jest zainteresowany i chyba to wykorzystam. Tyle się mówi, że jak dziecko bardzo patrzy się jak jedzą dorośli to musi coś w tym być. Przy starszym synku to zbagatelizowałam i może dlatego później nie chciał mi noc jeść, przegapiłam ten okres ekscytacji jedzeniem, nie wiem czy to przez to czy nie,ale teraz zrobię zupełnie inaczej :-) W ogóle teraz przy drugim synku, jem o wiele więcej rzeczy niż przedtem przy pierwszym. Przy pierwszym bardzo się bałam, bardzo ograniczałam, a teraz jem wszystko oprócz kapusty i grochu :-))) myślę, że to też bedzie miało duży wpływ na to, że mały będzie znał wiecej smaków i będzie chciał chętniej jeść

2015-11-12 10:46

No cóż co nas nie zabije to wzmocni :-) Moim zdaniem to mało odpowiedzialne serwować świeże owoce w czwartym miesiącu, nawet jak dziecko jest na mm....

2015-11-12 09:37

Nie bałaś się o brzuszek? Ja trochę dawalam słoiczki a tak to na parze i takie ostudzone wolałam dać. Jakoś wydawało mi się że surowe to za wcześnie,a też zaczęła z rozszerzeniem diety na 4mc :) Teraz już daje normalnie.

2015-11-11 21:32

Jeśli chodzi o rozszerzanie diety, bo jeszcze się w tym wątku nie wypowiedziałam, to ja jak podałam pierwszy raz jabłuszko, gruszkę czy inny owoc od 4 miesiąca to nie gotowałam, tylko podawałam surowe

2015-11-10 10:04

Być może jest tak jak pisze AmiAga marchew może być innej odmiany. Ja w ogródku miałam 3 odmiany marchwi i każda ma inny smak.

2015-11-08 12:37

Może to jakaś inna odmiana marchwi i z tad ten inny smak :) a może dzeki tej ziemi marchew nie jest tak narażone na działanie czynników zewnętrznych tzn powietrza czy światła i ziemia utrzymuje dłużej jej lepszy smak. To tylko takie moje domysły heh najważniejsze że widzisz roznice i wam to smakuje :D