Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Wprowadzanie pokarmów.

Data utworzenia : 2015-06-16 13:38 | Ostatni komentarz 2015-10-01 15:04

Magdalena.Mendrych

10411 Odsłony
192 Komentarze

Witam! Mój synek dzisiaj skończy 3 miesiące. A moje pytanie brzmi: Czy mogę już małemu wprowadzać inne pokarmy? Do tej pory do picia dawałam mu tylko wodę, czy mogę podawać mu już jakieś herbatki albo soczki? Jak wygląda kalendarz " karmień" ?

2015-10-01 15:04

Najlepiej podawać jedno warzywo przez kilka dni po kilka łyżeczek. Jak podamy przez 3 dni, np. marchewkę to potem możemy przejść do kalafiora itp.

2015-10-01 12:19

ja mam poradnik 5 krokow i tam mam wpisywac co dawalam i wtedy latwiej sprawdzic co moglo wywolac alergie

2015-09-23 10:41

Wprowadzając pokarmy należy uważać, aby nie sprowokować wystąpienia alergii. Dużą rolę w profilaktyce alergii odgrywa powolne i uważne rozszerzanie diety niemowląt. Należy wprowadzać newsy pokarmowe z rozwagą - pojedynczo i w kilkudniowych odstępach. Dzięki temu w łatwy sposób można zauważyć niepokojące objawy uczulenia tj. wysypka, ból brzuszka czy biegunka.

2015-09-18 20:53

Pamiętam, że dla mnie gluten to była istna "czarna magia"...początkowo bawiłam się w kaszę mannę na wodzie..ale z czasem za namową (poradą) zaprzyjaźnionej mamy z Lovi przerzuciłam się na gotowe produkty typu "instant" pomagające w prowadzeniu glutenu do diety córki. Z perspektywy czasu uważam, że za dużo jest przy tym zachodu...

2015-09-16 21:35

Aga dokładnie co chwila coś nowego i człowiek sam potem nie wie co jest dla dziecka tak na prawdę dobre. Ja bym jednak jeszcze poszła według starego schematu, bo tam było wszystko jasno określone. A przecież według artukuło nie liczy sie to kiedy ten gluten będzie wprowadzany, więc można nadal tą starą metodę kontynuować.

2015-09-16 21:29

Dzieki za odp ;) no ja wlasnie myslalam o tym ze jak z owocami to rozrobie troche z woda i do tego dam owocki ;), bo jak daje obiadek to tylko dosypuje, od dwoch dni staram sie dawac po trochu no i ciekawy ten artyukul Beata, widzisz co chwila to cos nowego pisza... a czlowiek glupieje, tym bardziej matka ktora ma brak doswiadczenia ;)

2015-09-16 20:01

zauważyłam,że teraz starsze osoby orientują się że mają celiakię,dziwię się jak mogły przez tyle lat nie zauważyć lub nie miec objawów? ale jak widać możliwe. Znam osobę co w wieku 23 lat odkryła ,że ma celiakię i czasem miała wzdęcia,bóle brzucha,wieczne zmeczenie ale uznała,że to normalne dopiero po latach wyszło że to celiakia.

2015-09-16 15:51

To ja opowiem Wam pewną ciekawostkę. Moja Mama przez całe życie była bardzo szczupła i za nic w świecie nie mogła przytyć. Po 30-tym roku życia zaczęła miewać silne bóle brzucha, zwłaszcza po posiłku. Pomyślała jednak, że to pewnie ze względu na stres związany z budową domu. 4 miesiące temu lekarz stwierdził u Niej celiakię. Trudno Jej było w to uwierzyć... "Córka piekarza ma uczulenie na gluten?". Od tej pory nie je zwykłego pieczywa, a specjalny chleb bezglutenowy. Wspólnie mielimy na mąkę ryż, proso, kaszę gryczaną i eksperymentujemy w kuchni. Mama zauważyła znaczną poprawę samopoczucia. Zawsze myślała, że dzieci, które wolno rosną mają celiakię. A moja Mama ma ponad 170 cm wzrostu! W życiu byśmy nie pomyślały, że ma celiakię. Życie potrafi nie raz zaskoczyć.