Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Alergia po owocach

Data utworzenia : 2015-06-09 17:24 | Ostatni komentarz 2015-10-03 20:46

Magdalena.Swiderska

3411 Odsłony
11 Komentarze

Witam,mam pytanie do Mam których dzieci mają alergie na jakiś owoc. Od dwóch tygodni moja Córka je owoce w słoiczkach. Ostatnio zauważyłam u niej wysypkę na brzuszku. Obstawiam,że to brzoskwinia albo morela. Jak u Waszych dzieci objawiała się alergia i jak dlugo trwała wysypka bądź inne objawy.

2015-06-10 10:18

Alergia na skórze objawia się 2 -3 dni po zjedzeniu alergenu - chyba że jest to silna reakcja to może wystąpić wcześniej. Trwać może nawet do dwóch tygodni po odstawieniu produktu który zaszkodził. U nas zazwyczaj wysypka wychodzi na buzi, na ciele to raczej suche liszaje się pojawiają. Możesz podawać wapno aby złagodzić wyprysk i smarować aby nie siedziało - chociaż nie musi być to swędzaca wysypka. U nas sprawdza się mediderm a na liszaje linoderm omega.

2015-06-09 20:09

Jestem pewna,ze to po którymś z owocu. Piorę ciuszki Alicji w białym jeleniu,kosmetyków nie zmieniałam a pediatra stwierdziła,ze to alergia pokarmowa. Więc obstawiam że brzoskwinia. Oczywiście podaje Alicji słoiczki jednoskładnikowe jednak ostatnio zrobiłam błąd i przez dwa dni jadla brzoskwinie a potem zaraz jej podałam morele. Pójdę twoim sposobem i podam jej jabłuszko bo po nim nie jej nie było a potem spóbuje jabłko - brzoskwinia. Dzięki wielkie!

2015-06-09 19:46

Młodszemu wyskoczyła wysypka po marchewce, na ciele pojawiły mu się takie czerwone pryszcze. Odstawiliśmy marchewkę i spróbowaliśmy po kilka tygodniach. Wysypka była na brzuszku i nogach głównie. Jeżeli jesteś na etapie wprowadzania pokarmów stałych na początek podawaj słoiczki jednoskładnikowe, np. samo jabłuszko, lub sama marchewka. I to w odstępach kilku dni, żebyś wiedziała po czym dokładnie wysypie małą (jeżeli oczywiście wysypka się pojawi). Jeżeli np. nic się nie będzie działo po samym jabłuszku to po kilku dniach możesz jej podać słoiczek jabłuszko z brzoskwinią - jeżeli ją wysypie, to prawdopodobnie po brzoskwini. Ale przyczyn wysypki może być więcej, zmiana któregoś z kosmetyków, bądź nawet potówki, bo ostatnio bardzo gorąco jest.