Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Poziomki ogrodowe

Data utworzenia : 2015-05-19 21:35 | Ostatni komentarz 2015-10-04 21:58

gonia1989

2971 Odsłony
25 Komentarze

Witam, Czy któraś z Was orientuje się od kiedy maluchowi można podawać poziomki ogrodowe? Pytam ponieważ w tym roku zagościły one w ogródku mojej mamy i już niedługo zaczną owocować.

2015-10-04 21:58

Ja korzystałam zarówno z okresu truskawek jak i poziomek w diecie małej pomimo tego iż roku nie miała :) w zasadzie truskawek jeszcze pod dostatkiem mamy jeszcze w zamrażalce :)

2015-10-04 20:07

Roxi mam podobne podejście :) właśnie też wychodzę z założenia, że lepiej dać dziecku ten owoc zamiast ciastka. Co z tego, że w schemacie żywienia jest napisane, że można dać dziecku dajmy na to 100g dziennie, gdzie tyle waży banan. Wolę dać córce jeszcze to jabłko, jak widzę, że jest głodna, niż zapychać ją słodyczami. Wiadomo, w owocach też jest cukier, ale nie można wpadać w paranoję.

2015-10-04 16:14

Ja np. mam tak że wolę dac coś co nie jest zgodne z obecnym schematem żywienia niż jak mam dac dziecku słodycze od najmłodszych lat(nawet miesięcy!). Mój jadł czereśnie i pytam koleżanki czy dać jej synkowi(on miał 7 miesięcy,zawsze mówiła że je wszystko to pomyslałam że zje) a ona"a on może ? nie wole nie" po czym podała dziecku milky waya :)) i tak myślę to zdrowych rzeczy nie może a tonę cukru tak? dodam ze ten chłopczyk nie lubi ani jabłek ani bananów no nic ! wszystko ma być dosolone bo on nie zje obiadu... i ona zawsze się dziwi że mój Mati ma roczek i tak dużo owoców i warzyw je :) Bo mój synek to ogolem wegetarianin się zrobił i mięso jest be :D albo zje ale nie aż z takim wow jak kasze różnego rodzaju czy warzywa typu brokuł,kalafior,szpinak :)

2015-10-04 16:02

A ja mimo że BLW praktycznie nie stosuję to mojej małej jak miała 7 miesięcy dałam i poziomki i truskawki - jadła ze smakiem, bez sensacji. Ale karmiłam jeszcze ją wtedy piersią i był sezon na te owoce.

2015-10-04 15:27

Mysle ze ja z tymi smakowitymi owockami poczekam do roku dzieci

2015-10-04 13:36

Moja córa też wcześnie jadła i poziomki i truskawki. Tak na dobrą sprawę dowiedzieć się, że dziecko jest alergikiem będziemy mogły dopiero, jak spróbuje tych owoców.

2015-10-04 11:51

Odważna mama z Ciebie :)

2015-10-03 22:17

bo tak jest według zaleceń :) ale stosując metodę BLW nie ma czegoś takiego jak schemat żywienia i tym się kierowałam :) jeśli moje dziecko było alergikiem to oczywiście bym poczekała :)