Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jajko w diecie i wymioty

Data utworzenia : 2015-05-13 10:08 | Ostatni komentarz 2015-05-15 10:58

marta220889

17620 Odsłony
13 Komentarze

Witam dziewczyny chciałam się dowiedzieć jak to u was jest z jajkiem. Mój syn ma 8 miesięcy i każda próba kończy się wymiotami. Nawet jak do zupki dodam pół żółtka to i tak wszystko wymiotuje. Nie uczyła go nie ma żadnych krostek ani nic tylko martwią mnie te wymioty.

2015-05-13 18:58

no moze mu jajeczko nie sluzy ;)

2015-05-13 14:54

Biszkopty je i nic mu nie jest po nich

2015-05-13 14:32

Jeżeli maluch wymiotuje za każdym razem po jajku może to być nietolerancja czy też alergia. Słyszałam, że wymioty mogą być jednym objawów. Ja bym odstawiła na jakiś czas to jajko. Najlepiej jakbyś skonsultowała to z lekarzem. A czy twój maluszek je może biszkopty, jeżeli tak to jak na nie reaguje? Tam też zazwyczaj jest w składzie jajko.

2015-05-13 13:15

Zupkę razem z jajkiem właśnie blenderem robie. Jajecznice też próbowałam i zjeść zje ale wszystko zwraca

2015-05-13 12:38

U nas nie było problemu z przyjęciem żółtka lecz niestety pojawiła się wysypka więc na jakiś czas odstawiliśmy podawanie. Gdy wróciliśmy ponownie nie było już problemu. Nie wiem czy w Waszym przypadku winą jest smak czy bardziej forma/konsystencja. Jeżeli smak to może być ciężko przekonać dziecko. Nie wiem w jakiej formie próbowałaś podawać oprócz tego do zupki. U nas np. synek lubi bardzo jajecznicę na parze na masełku -bardzo delikatna konsystencja wychodzi bądź w formie pasty jajecznej do pieczywa. Przy rozszerzeniu diety synkowi, córci żółtko dodawałam mocno rozgniecione/zblendowane i początkowo nawet mniej niż pół żółtka. Pamiętam jak rozgniotłam widelcem żółtko i dodałam do zupki to też na początku córcia miała taki odruch więc potem już całkowicie blendowałam. Jeżeli twój maluszek w żaden sposób nie chce tego jajka, to ja bym chwilę odczekała i po jakimś czasie znów spróbowała podać może właśnie w jakiejś innej formie.