Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jajko w diecie i wymioty

Data utworzenia : 2015-05-13 10:08 | Ostatni komentarz 2015-05-15 10:58

marta220889

17619 Odsłony
13 Komentarze

Witam dziewczyny chciałam się dowiedzieć jak to u was jest z jajkiem. Mój syn ma 8 miesięcy i każda próba kończy się wymiotami. Nawet jak do zupki dodam pół żółtka to i tak wszystko wymiotuje. Nie uczyła go nie ma żadnych krostek ani nic tylko martwią mnie te wymioty.

2015-05-15 10:58

Ja jajecznicę podawałam trochę później ok. roczku zaczęłam ale to ze względu na wcześniejszą alergię która wystąpiła po żółtku. Na parze robię synkowi, córce i my również ją zajadamy - ma bardzo łagodny smak i jest taka jakby delikatniejsza - przez co i smaczniejsza.

2015-05-14 13:28

Mój dostał jajecznice pierwszy raz dwa tygodnie temu czyli miał 8 miesięcy. A do zupki jak skończył 7

2015-05-14 13:26

Dziś czytałam nowy schemat żywności..i było o podawaniu całego jajka np. w postaci jajecznicy ugotowanej na parze, czy przyrządzałyście w ten sposób? i w ogóle w jakim wieku było Wasze dziecko gdy dostało po raz pierwszy jajecznicę?

2015-05-14 12:13

Tak jak mowi Daria odstaw jajko na dwa tygodnie a potem zacznij od mniejszej ilości dosłownie tyle co paznokieć i obserwuj czy cos się będzie dzialo. Jeśli dziecko nadal nie będzie przyswajało jajka to warto wybrać się do pediatry który dalej was pokieruje aby wykluczy reakcje alergiczna.

2015-05-14 10:20

Jeśli wymiotuje, to nie podawaj na siłę. Odstaw jajko na 2 tyg, później spróbuj ponownie. Nie tylko wysypka może świadczć o nietolerancjach pokarmowych.

2015-05-13 22:24

Ja pierwszy raz podałam jajko z brokułem, córka zjadła z apetytem, zresztą jak większość posiłków, które spożywa. Za drugim razem już nie było tak kolorowo..tak jakby brokuł jej nie smakował (choć mogło to się objawiać gorszym stanem zdrowotnym i brakiem apetytu). U mnie występuje inny problem wykluczający nietolerancję na jajko, jest nim mianowicie...to iż zapominam podawać małej jajko co drugi dzień.

2015-05-13 21:02

Po prostu jajeczko mu nie służy, moja córcia ma 2 latka i jajka w ogóle nie ruszy, jak podejmuję próbę i jej podaje to kończy się odruchem "błee" ma się jej na wymioty, pod żadną postacią nie toleruje jajka, nie lubi i już, nie zmuszam. Proponuję byś przez jakiś czas zrezygnowała z podawania jajka, a za jakiś czas znowu spróbowała, Dzieciaczkom się odmienia:) Pozdrawiam

2015-05-13 19:55

Ja pierwszy raz podałam odrobinę jajka do kaszki i nie było żadnych problemów ale moim zdaniem jeżeli dziecko wymiotuje po każdym spożyciu jajka to na jakiś czas odstaw je a po kilku tygodniach spróbuj podawać ale bardzo maleńkich ilościach. Na pewno warto na ten temat porozmawiać z pediatrą przy najbliższej wizycie. Nie wiem jak inne mamy ale ja podaję synkowi wyłącznie jajka wiejskie ponieważ te ze sklepu pochodzą od kur które mogą być dokarmiane paszami zawierającymi hormony, więc nie są ani zdrowe ani wskazane w diecie malucha.