Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jajko w diecie dziecka mającego skazę białkową

Data utworzenia : 2015-05-06 13:48 | Ostatni komentarz 2015-05-08 23:58

karo84

2867 Odsłony
10 Komentarze

Zastanawiam się nad rozszerzeniem diety mojego maluszka (skonczyla 6 miesięcy) o jajko. Mała je zupkę warzywną (marchew, ziemniak, pietruszka) i do tego kaszka manna i kleik. Cały czas rozszerzam jej dietę i mam w planie o kolejne warzywa , kaszke jaglaną i żółtko (ma skazę białkową). W jaki sposób i do jakich dań podać żółtko? Gotować jajko, wybrać żółtko i zmiksować z zupką czy surowe żółtko wrzucić do zupki i chwilę pogotować?

2015-05-06 20:26

Generalnie wg nowych wytycznych wprowadza się jajko w całości a nie tak jak kiedyś osobno żółtko i białko. Jednak dziecku z alergią pokarmową zaleca się osobno jedno i osbno drugie. Ogólnie dziecku z takimi problemami zaleca się rozszerzanie diety nieco później niż zdrowym rówieśnikom. Zdecydowanie poczekałabym z jajkiem nawet do 8 miesiąca. Kaszę jadalną spokojnie możesz wprowadzać bo zazwyczaj jest bezpieczna a jednocześnie bardzo wartościowa. Możesz dodać do zupki zamiast mało wartościowej manny.

2015-05-06 14:40

Ja bym jeszcze poczekała do 8 miesiaaca z jajkie, tj żółtkiem, tym bardziej jak wystąpiła skaza, czy nietolerancja. Skonsultuj to najpierw z pediatra. A jajko gotujesz, oddzielasz żóltko od białka i dodajesz do zupki, obiadku.