Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Chlebek dla Maluszka

Data utworzenia : 2015-04-08 16:20 | Ostatni komentarz 2015-10-03 20:44

Biedronka86

4962 Odsłony
17 Komentarze

Nie wiem, ale chyba ta wyszukiwarka mi szwankuje, jeżeli znowu powielę wątek, to od razu przepraszam, ale ciekawi mnie konkretnie temat chlebka dla maluszka. Kiedy zaczęłyście podawać i jaki? i czy samą skórkę, a może środek? [Zainteresowanych tematem zapraszamy do zapoznania się ze starszym wątkiem "Pieczywo" http://lovi.pl/pl/forum/8/537 Redakcja LOVI]

2015-04-08 21:46

Ja podaję synkowi małą kromeczkę lub piętkę chleba którą ssie bardzo chętnie szczególnie teraz kiedy wychodzą mu ząbki. Najbardziej przypadły mu do gustu małe bułeczki które łatwo mu trzymać w dłoni, lub piętki chleba pszennego. Jeden raz podałam mu bułkę grahamkę ale nie chciał jej ssać. Czasami zdarza się że ugryzie kawałek ale po kilku minutach wypluwa ponieważ nie może poradzić sobie jeszcze z przełykaniem dużych kawałków, choć kilka razy przełknął to co ugryzł. Ja podawanie chleba, bułki rozpoczęłam kiedy byłam już pewna że mój synek nie nie ma uczulenia na gluten - choć podanie właśnie kawałka chleba jest sposobem na sprawdzenie w jaki sposób organizm dziecka reaguje na gluten i często lekarze zalecają taki właśnie sposób wprowadzania glutenu. Mój synek ma już 8 miesięcy i coraz częściej na siłę wyrywa mi z ręki to co ja jem i kosztuje ( o ile mu pozwolę) różnych smaków i konsystencji:)