Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Masło orzechowe - antidotum na alergię?

Data utworzenia : 2015-03-13 20:25 | Ostatni komentarz 2015-03-24 09:25

konto usunięte

8525 Odsłony
9 Komentarze

Jaki czas temu w DDTVN była rozmowa z dr. na ten temat: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/maslo-orzechowe-antidotum-na-alergie,159712.html Co mamy o tym myśleć czy to znaczy że powinnyśmy wprowadzać wcześniej pokarmy do diety niemowlaka? Moja córka ma 3 miesiące i według tego co wiem jeśli jest karmiona piersią to powinnam zacząć dopiero koło 6 miesiąca. Ale według tego filmu może wcześniej znaczy lepiej? Czy jest jakiś inny schemat wprowadzania posiłków np. w innych krajach? Czy wszędzie wygląda to tak samo?

2015-03-24 09:25

Hmm no nie wiem autorko tematu aga1989 czy akurat by tak mocno przywiązywać po prostu duża wagę do tego materiału z tego dzień dobry tvn..To jest akurat telewizja komercyjna i to co oni mówią to zawsze lepiej podejść z dystansem. Lepiej zdecydowanie będzie jak zaufasz swojemu własnemu doświadczeniu lub się skonsultujesz z najbardziej zaufaną osobą czyli swoją mama : )

2015-03-18 21:22

aga1989 - powiem Ci, że coś w tym jest ;) Mówi się coraz częściej o tym jak ważna jest chociażby dieta matki w ciąży. Są badania, które udowodniły, że dieta matki w ciąży ma wpływ na to jakie to dziecko będzie w wieku chociażby nastoletnim. czy będzie się borykało np. z alergią itd. Miałam fajną książeczkę na ten temat, ale chyba gdzieś ją posiałam podczas przeprowadzki :( Ja tylko na samym początku (pierwsze dwa miesiące) trzymałam się jakiegoś tam schematu. Dawałam produkty "bezpieczne". Potem, jak córeczka jadła już normalne porcje i widać było, że jej służy i ma apetyt, zaczęłam podawać produkty należące do tych alergennych. Odrobinka pomarańczy, truskawka wrzucona do kaszki, ananas itd. Widziałam, że wszystko jest ok, więc zaczęłam dawać normalne porcje. Nie ma co wstrzymywać się czy odkładać w czasie podawanie produktów alergennych, jeżeli z maluchem jest wszystko ok.

2015-03-15 17:03

Uullaa no ciekawe czy to faktycznie przypadek czy może lepiej wprowadzić troszkę szybciej pokarmy....

2015-03-15 12:18

hmm, ja też myślę że w ciąży oczywiście że jemy wszystko jeśli nie ma przeciwwskazań, a w czasie karmienia piersią tym bardziej powinnyśmy jeść wszystko bo dziecku łatwiej przetrawić " przerbiony" alergen pijąc go z mlekiem niż za parę miesięcy w bezpośredniej postaci .... ja mojemu synkowi od początku (5 msc) podawałam wszystkie owoce niepatrząc na to czy alergizujące bardziej czy mniej , jeżeli wyskoczyłyby jakieś krosty czy coś to pewnie bym odstawiła ale było wszystko oki. A tak tylko dla przykładu moja bratowa swojej córeczce wprowadzała pokarmy książkowo , i jest uczulona na bardzo dużo rzeczy a jej młodszemu synkowi wprowadzała szybciej i w ciąży też tak nie uważała na dietę i podczas karienia piersią , i ten nie ma uczulenia na nic... może to przypadek ale może coś w tym jest :)

2015-03-15 09:40

Aga sama borykałam się z tym tematem, choć u mnie było to o wiele bardziej uciążliwe gdyż córka jest wcześniakiem urodzonym 2,5 ms wcześniej..Poza tym mam niedojrzałość jelit i miałam pewne obawy jak one zareagują na nowe smaki. Doradzałam się w tej kwestii kilku specjalistów i każdy sugerował mi coś innego, w końcu zasugerowałam się intuicją. Wg mnie nie ma co się spieszyć..dziecko powinno wykazywać zainteresowanie jedzeniem przyglądać się np. jak Ty jesz, bardziej stabilnie siedzieć (by głowa nie leciała do przodu) i nie powinnaś się sugerować miesiącami widniejącymi na słoiczkach. Ja w rezultacie rozpoczęłam rozszerzanie diety gdy córka miała 5ms wieku korygowanego, a 7,5 ms od urodzenia, przy tym cały czas karmię piersią. Myślę, że z tym schematem to jest indywidualna kwestia do której sama podejdziesz we właściwym czasie.

2015-03-14 13:03

Ciekawe.. Ja jednak uważam, że kobieta już w ciąży powinna jeść wszystko na co ma ochotę( Ja oczywiście mówię nie surowym jajkom, rybie, miesie itd wiadomo) Tak to jem wszystko. O truskawkach słyszałam że są alergiczne, ale przy karmieniu , a nie w czasie ciąży.

2015-03-14 12:22

Ja tez tak jak wy w ciąży jadłam wszystko nawet teraz jak karmie to ostrożnie wprowadzałam różne pokarmy ale staram się jeść wszystko. Tylko zastanawia mnie co z tym schematem wprowadzania posiłków zacząć wcześniej czy dopiero po ukończeniu 6 miesiąca?

2015-03-14 11:55

Oglądałam kawałek tej rozmowy, ale jak usłyszałam, że amerykanie uważają orzechy arachidowe za symbol alergii, choć to jest taki sam alergen jak inne, to dałam sobie spokój, bo stwierdziłam, że jednak ten specjalista nic mądrego raczej nie powie, skoro nawet się nie oreintuje, że niestety orzechy ziemne to bardzo silny alergen, częściej niż inne wywołujący wstrząs anafilaktyczny i przez to właśnie wywołujący strach. Ale generalnie ja popieram teorię, że w ciąży i podczas karmienia piersią nie powinno się bezpodstawnie stosować żadnych diet eliminacyjnych, by dziecko od pierwszych chwil przyzwyczajało się do alergenów.