Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kiedy zacząć podawać kaszkę dziecku karmionemu piersią?

Data utworzenia : 2015-02-21 18:00 | Ostatni komentarz 2015-12-28 16:43

Hanna-1987

13153 Odsłony
9 Komentarze

Mój maluszek ma 7 miesięcy, karmię jeszcze piersią. Mam pytanie czy zacząć już podawać kaszkę np. wieczorem albo rano i jeszcze dokarmić mlekiem czy jeszcze poczekać skoro najada się z piersi?

2015-12-28 16:43

Ja podałam pierwszy raz kaszkę synowi będącemu na kp jak skończył 6 miesiecy, ale nie codziennie.

2015-02-23 15:15

Oczywiście maluch 7 miesięczny powinien jesc już inne pokarmy niż tylko mleko dlatego ze w 6 miesiącu koncza mu się zapasy zelaza zgromadzone przez cala ciaze od mamy i należy podawac tez inne pokarmy gdyż w mleku nie ma wszystkich witamin niezbędnych dziecku. należy pamietac ze w 7 miesiącu zaczynamy wprowadzać miesko i jajko. Wczesniej zas podajemy warzywa owoce oraz soki przecierowe. Warto zacząć rozszerzenie diety od warzyw gdyż nie każdemu dziecku podpasują one gdy najpierw sprobuje słodkiego smaku owocow. Soku nie należy podawac w ilości większej niż 150 ml. Warto go rozcienczac woda.

2015-02-23 13:01

Ja również starszej córce wcześniej wprowadzałam kaszkę, jak miała 5 miesięcy to zaczynaliśmy powoli, a jak miała 7 to jadła kaszkę na śniadanko i tak bardzo ją lubi że kaszkę na śniadanko jada do dzisiejszego dnia, a ma 21 miesięcy :-)

2015-02-23 12:43

Córcia za tydzień kończy 7 miesięcy. Dostaje na śniadanie kaszkę z owocami i popołudniu obiadek. Kaszkę dostaje już od ,miesiąca. Z tym, że karmię ją mieszanie. Uważam, że dziecko 7 miesięczne powinno już dostawać inne rzeczy niż tylko piers. Mleko może być już niewystarczające - mimo, że się nim najada. Powinno dostawać już warzywa, owoce i mięsko. I kaszkę też.

2015-02-23 10:41

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Rozszerzam dietę od 6 miesiąca ale glutenu jeszcze nie wprowadzam ponieważ mój mąż ma nietolerancję glutenu i pediatra doradziła jeszcze chwile poczekać z glutenem. Ale warzywka i owoce już próbujemy, nawet już mięskiem się raczymy. Z kaszką spróbuje tak jak radzicie podać rano i zobacze jaka reakcja. Najpierw bezglutenową a później spróbuje z tym nieszczęsnym glutenem, może malutka nie odziedziczyła po tatusiu nietolerancji.

2015-02-22 17:01

A i ja skorzystam.

2015-02-22 13:14

Witaj Hanno, poszukałam Ci kilka artykułów odnośnie wprowadzania kaszek:) http://lovi.pl/pl/diet/293 - Tutaj artykuł Lovi , w sumie to w nim jest wszystko, a wszystko odpisane, w którym miesiącu podawać kaszki, jakie kaszki i jak wprowadzać je :) http://lovi.pl/pl/forum/8/3636/1 - Tutaj mamusie wypowiadają się, jak wprowadzały i kiedy wprowadzały kaszki swoim maluchom :) http://lovi.pl/pl/forum/8/4133/0 - Tutaj opisany problem wprowadzenia kaszki glutenowej. Myślę, że z tych informacji na pewno wyciągniesz jakieś wnioski dla swojego malucha. Pozdrawiam Ciepło :) !

2015-02-22 13:05

Hanna, a zaczęłaś już mu rozszerzać dietę? Bo skoro maluszek ma 7 miesięcy, to już powinien poznawać smak pierwszych warzyw i owoców i to właśnie od nich powinnaś zacząć rozszerzanie diety. A wprowadzałaś już gluten?