Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Grudki

Data utworzenia : 2015-02-17 18:31 | Ostatni komentarz 2015-02-26 23:37

roxi133

3772 Odsłony
23 Komentarze

Mój synek ma pół roku i chciałabym mu szybciej wprowadzić grudki. Wolę stopniowo i wiadomo nie jakieś wielgachne tylko takie malutkie dać teraz niż w 9 miesiącu. Mój chrześniak tak miał wprowadzane i do dziś ma odruch wymiotny i sam lekarz powiedział,że za długo były papki... Czy jakbym mu np. rozdrobniła banana i dodała jabłuszko to jest za wcześnie? z jedzeniem sobie ładnie radzi tak ogółem ale jednak się waham czy się nie zacznie dusić...

2015-02-17 22:52

A ja mam wrażenie, że każda mama porównuje swoje dziecko do koleżanki, do dzieci z opowieści i do reklam. Na słoiczkach nawet jest określone od jakiego miesiąca można podawać określony posiłek i konsystencja jest również dobrana. Roxi jeśli chcesz to próbuj, ale tak jak Ania napisała, żadna z nas nie weźmie odpowiedzialności za to co się stanie. Sama chyba nie czujesz się pewnie z decyzją, więc może jednak się wstrzymaj. Powoli, nie musisz czekać do 9 miesiąca z grudkami, ale wcale nie musisz wprowadzać ich natychmiast. Jeśli się martwisz to zacznij banana w specjalnym gryzaku podawać...

2015-02-17 21:20

Kropka nie przejmuj się, że kawałki jedzenia są w kupce. To normalne u takiego dziecka, że nie wszystko strawi. Też się tym martwiłam jak zobaczyłam u K. kawałki marchewki, ale telefon do pediatry i informacje, nawet chyba ze strony Hipp, mnie uspokoiły. Ja daje małemu jedzenie w różnej formie, czasami papka, ale co raz częściej grudka, zakrztusił mi się kilka razy, ale to też dlatego że on za dużo się rusza jak je. Np. ryżu już mu w ogóle nie rozdrabniam tylko podaje po kilka ziarenek.

2015-02-17 20:59

Ja tez podalam pierwszy raz grudki jak hipp przyslal nam ten obiadek czyli jakos w 7 mesiacu:) mala chetnie je tylko problem ze teraz papek nie chce jesc bo woli cos co bedzie mogla gryz mimo ze zebow niema:)

2015-02-17 20:52

Powiem tak. Do dnia dzisiejszego podawałam mojej małej wszystko w formie papki. Wczoraj dostałyśmy paczuszkę z Hippa,a w prezencie zupkę od 7 m-ca ,,Koperkowa z warzywami i indykiem,,. Miała ona właśnie nie konsystencję papki, ale była grutkowata. Mała zjadła ją bardzo ładnie, radziła sobie swietnie z grudkami (ma skończone 7 m-cy),ale co mnie zastanowiło ....mianowicie jak zrobiła kupkę to znajdowały się w niej właśnie te grudki, czyli ja sobie to tlumaczę tak, że poradziła sobie ze zjedzeniem,ale żolądek nie strawił calkowicie tego jedzenia . stąd grudki jedzenia w kupce - więc raczej chyba dalej pozostane na papkach

2015-02-17 18:53

Mój synek ma pół roku i coraz lepiej radzi sobie z jedzeniem deserków, kaszki itd, ale myślę że zaczekam jeszcze ok 2 miesięcy zanim podam mu coś gęstszego. Dla mnie takim wyznacznikiem będzie to żeby synek w miarę samodzielnie siedział, ładnie trzymał główkę i wtedy spróbuję mu dać dania o innej konsystencji. Ponadto zastanawiam się czy tak małe dziecko nie będzie mieć kłopotów ze strawieniem większych kawałków nawet jeżeli to będą owoce.

2015-02-17 18:46

mówisz ? to może faktycznie tak zrobię z tą kaszką... Moja koleżanka tak dawała banana a jej synek jest z tego samego wieku ale może co dziecko to inaczej...

2015-02-17 18:42

Nie wiem czy to nie jest za wcześnie i mam wrażenie że nie do końca sama jesteś pewna czy dziecko sobie poradzi a pamiętaj że żadna z nas nie weźmie odpowiedzialności jeżeli napisze CI - tak daj a dziecko się zakrztusi. Moim zdaniem jeżeli chcesz próbować nauczyć go jedzenia podawaj mu np. kaszkę nieco bardziej gęstą niż papkę i zobaczysz jak sobie radzi. Wiem że mój chrześnik bardzo lubił banany i jadł je mając 10 miesięcy ( banany są śliskie i łatwiej je dziecku przełknąć) ale ja bym zaczekała z podawaniem tak małemu dziecku grudek szczególnie że 6 miesięcy jest okresem gdzie niektóre mamy dopiero zaczynają podawać oprócz mleka inne jedzenie.