Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko sztuczne

Data utworzenia : 2015-02-13 18:23 | Ostatni komentarz 2015-02-17 17:06

Edyta.Gl

11607 Odsłony
11 Komentarze

Od dwóch tygodni synek nie jest już na piersi tylko mleku sztucznym i zaczęły się problemy z kupką, robi ale tylko wtedy gdy podniosę Mu nóżki do góry. W dodatku kupki są dziwnego koloru - zielonkawo - żółte i nie pokoi mnie to. Szczególnie to, że robi je przy mojej pomocy. Pediatra stwierdziła, że nic w tym złego nie ma no ale moim zdaniem powinien sam dawać sobie radę. Pijemy mleko Bebilon 1. Nie wiem czy iść do innego pediatry czy co :/ Wcześniej robił sam bez problemu.

2015-02-13 20:37

Edytko a czy wcześniej karmiąc piersią dokarmiałaś synka mlekiem modyfikowanym, czy z dnia na dzień zaczęłaś karmić mm.? Może organizm dziecka musi się przyzwyczaić do mleka modyfikowanego, więc ja zaczekałabym ze zmianą mleka ponieważ częsta zmiana mm też nie jest dla dziecka dobra. Jeżeli nie zauważasz u dziecka większej płaczliwości, bólów brzuszka, wzdęć, to proponuję jeszcze zaczekać, kłaść jak najwięcej dziecko na brzuszku( dziecko leżąc na brzuszku ma rewelacyjny masaż brzuszka), dawać mu wodę lub słabą herbatkę dla niemowląt do picia. Ja swojemu synkowi dodatkowo daję probiotyk Dicoflor który moim zdaniem jest rewelacyjny na poprawę perystaltyki jelit ( u nas sprawdził się gdy mój synek miał problemy z kolkami i zaparciem). Kolorem kupki nie martw się ponieważ mój synek też bardzo często robi kupkę zielonkawo żółtą, czasem żółto brązową. Powiem Ci jeszcze że ja uczyłam synka " robienia kupy" właśnie w taki sposób że kładłam go na przewijaku, zdejmowałam pampersa i podkurczałam jego nóżki, masowałam brzuszek i mówiłam stękaj ( robiłam to wielokrotnie gdy miał kolki , a czasem jeszcze przykładałam na brzuszek ciepłą pieluszkę). Piszę Ci o tym dlatego że mój synek chyba nauczył się tego co ma robić kiedy mówię stękaj ponieważ teraz kiedy założę mu czystą pieluszkę ( u nas to jest warunek zrobienia kupki :) po chwili zaczyna stękać i robi kupę. Więc jeżeli podkurczanie nóżek pomaga mu to przez jakiś czas stosuj tą metodę , zawsze moim zdaniem to jest lepsze niż podawanie kropelek na wzdęcia. Polecam Ci wątek : http://lovi.pl/pl/karmienie-butelka/607/1

2015-02-13 19:46

prawidłowy kolor kupki niemowlaka karmionego mieszanką : Kupka dziecka karmionego mieszanką może być żółtobrązowa, jasnożółta lub brązowozielona o bardziej stałej konsystencji niż kupka dziecka karmionego piersia. Kupka dziecka nie powinna być zielona, ale mimo to ten kolor jest bardzo popularny i wcale nie musi świadczyć o tym, że dzieje się coś złego. Przede wszystkim intensywnie zielone kupki mieszczą się w normie. Lekko zielonkawe zabarwienie może powstać również pod wpływem powietrza (powierzchnia stolca po prostu się utlenia). Poza tym, gdy pojawi się zielona kupka zastanów się, co jadłaś. Poobserwuj dziecko i przyjrzyj się swojej diecie. Gdyby jednak zielona kupka zaczęła pojawiać się u twojego dziecka codziennie, skonsultuj problem z pediatrą. Odnośnie trudności ze zrobieniem kupki to powinnaś zastanowić się nad zmianą mleka, czasami jest to problem długotrwały zanim znajdziemy mleko,które będzie pasowało naszemu dziecku

2015-02-13 19:11

Może mleko mu nie pasuje? Kupy zielone nie świadczą zazwyczaj o czymś złym. Jak są żółte to wręcz idealnie. U nas po Nan,Bebiko były problemy z kupką,straszne zaparcia. Ex pediatra uznała,że to skaza białkowa i dała nam Bebilon Pepti i jakoś szału nie było a ja wiedziałam,że to nie skaza i dałam mu Hipp i jest wszystko super :) zero zaparć,zero alergii nic. A oprócz mleka podajesz dziecku wodę do picia?