Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mleko sztuczne

Data utworzenia : 2015-02-13 18:23 | Ostatni komentarz 2015-02-17 17:06

Edyta.Gl

11608 Odsłony
11 Komentarze

Od dwóch tygodni synek nie jest już na piersi tylko mleku sztucznym i zaczęły się problemy z kupką, robi ale tylko wtedy gdy podniosę Mu nóżki do góry. W dodatku kupki są dziwnego koloru - zielonkawo - żółte i nie pokoi mnie to. Szczególnie to, że robi je przy mojej pomocy. Pediatra stwierdziła, że nic w tym złego nie ma no ale moim zdaniem powinien sam dawać sobie radę. Pijemy mleko Bebilon 1. Nie wiem czy iść do innego pediatry czy co :/ Wcześniej robił sam bez problemu.

2015-02-17 17:06

Edyta moim zdaniem jest to wina mleka. Osobiście odradzam Bebilon jakikolwiek, gdyż mój synek po nim również miał zaparcia. Jeżeli podajesz mleko H.A. to kupki będą zielonkawe, bo takie właśnie są po tym mleku. Na zaparcia polecam podawać probiotyki takie jak np. Esputikon lub Enterol, a ponadto przepajanie dziecka wodą, sokami, herbatkami, masaż brzuszka, kładzenie na brzuszku, w ostateczności czopki glicerynowe. Co do mleka to spróbuj Nan Pro 1 H.A. co prawda drogie jest to mleko, ale skuteczne, jednakże za nim je podasz skonsultuj się ze swoim pediatrą.

2015-02-15 09:41

Pani Marta87, brzuszek ćwiczymy regularnie. kładziemy, nóżki ćwiczymy, Synek nie ma problemu z twardym brzuszkiem, puszcza ładnie gazy, tylko od jakiegoś czasu robi kupki dopiero przy przebieraniu i trzymaniu nóżek w górze. Jutro skontaktuję się z pediatrą co do zmiany mleka i doborze innego. Dziękuję bardzo za pomoc :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

2015-02-14 17:10

My też borykaliśmy się z zielonymi kupkami jakiś czas temu w tych pierwszych miesiącach u synka. Co pomogło w naszym przypadku - zmiana mleka. My akurat byliśmy wówczas na Nanie. Problem nie znikał więc u nas to było jedyne wyjście i dosłownie z dnia na dzień kupki wróciły do normy. Z tego co wiem, zielona kupka u niemowlaka może być spowodowana za dużą ilością żelaza w mleku modyfikowanym czy też brakiem tolerancji przez maluszka na to żelazo.

2015-02-14 11:51

Edytko mój synek ostatnio też zaczął robić zielone kupki,też się zaczęłam tym martwić ale chyba niepotrzebnie bo podobno jak dziecko robi zielone kupki to nic złego,i też miał wtedy zaparcia nie mógł wogóle jej zrobić a jak już ja zrobił to taka właśnie zielona i tak było przez 2 dni a potem robił już normalną.Ja też na początku podawałam synkowi bebilon 1 a potem zmieniłam na bebiko.Ja na twoim miejscu zamieniłabym mleko na inne,ale tym kolorem kupki się nie martw to nic złego.

2015-02-13 23:04

Edyto mysle ze warto rozwazyc inne mleko. Kolor zielony kupy nie jest niczym problematycznym ale to ze dziekcu samemu ciężko zrobić kupe to może to być już problemem. Może niech pani popróbuje jeszcze z mlekiem Hipp, gerber lub enfamilem które sa raczej dobrze tolerowane przez dzieci. Ogolnie może pani wykonywać dziecku podginanie nozek dziecka do brzuszkach w ramach przyspieszenia perystaltyki jelit. Warto tez czasem przepajać dziecko woda miedzy posiłkami choć nie jest już to teraz konieczne to przy twardych stolcach może troszkę pomoc.

2015-02-13 22:58

annawianna z dnia na dzień zmieniłam bo nie najadał się, wstawał mi co godzinę w nocy i wściekał się. Dostawiałam jeszcze do piersi ale pokarm mi zanika pomału już. Próbowałam inne mleka (Nan pro 1, Bebiko i Bebiko HA) ale pluł i nie chciał pić. jedynie Bebilon akceptuje i smakuje Mu. Poza tym od 4 miesiąca podaję deserki, zupki, warzywka i owoce. W poniedziałek skontaktuje się z pediatrą żeby się nie denerwować i uspokoić. Dzięki wielkie dziewczyny za pomoc! :)

2015-02-13 20:46

Pani Edyto, jeśli chodzi o kolor kupki, to dokładnie opisała to kropka010. Bebilon jest mlekiem łagodnym i zazwyczaj dobrze tolerowanym przez dzieci, jednak często zdarza się, że powoduje nie tyle zaparcia, których definicję określają III Kryteria Rzymskie, co rzadsze wypróżnienia i bardziej zbite stolce. Doradziłabym, aby dobrać inne mleko dla synka. Jest ich wiele do wyboru, więc zapewne uda się odnaleźć bardziej odpowiednie do potrzeb Pani dziecka.

2015-02-13 20:44

Edytko podawaj synkowi wodę do picia, wtedy kupki powinny stać się luźniejsze. Możesz też sprórbować zmienić mleko, np. na Bebiko, Hipp lub inne.