Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Kasza manna na mleku modyfikowanym

Data utworzenia : 2015-02-02 23:49 | Ostatni komentarz 2015-02-08 11:22

Eliza.Myszkiewicz

72331 Odsłony
7 Komentarze

Mam pytanie, - jak zrobić kasze manną na mleku modyfikowanym? Jakie proporcje jak gotować? Chce wprowadzić gluten dziecku i od manny zamierzam zacząć. Jeśli taki wątek już był to bardzo przepraszam

2015-02-08 11:22

Ja gotuję kaszę manną na wodzie, przelewam do butli, studzę. Po czym dodaję odpowiednią ilość mm. Wlewam na oko wodę do garnka, zagotowuję, dodaję około 2 miarek kaszy mannej i gotuję ok. 3 min. Przelewam do butli, aby było 210ml (jeżeli mam za mało, dodaję zwykłej przegotowanej wody), no i wsypuję 7 miarek mleka. Eliza jeżeli dopiero wprowadzasz gluten, to chyba zaczynasz od połowy łyżeczki kaszy mannej. Ugotuj ją w wodzie, przelej do butelki. Nie wiem ile Twoje dziecko ma miesięcy i ile pije mleczka. 150,180? I do ostudzonej wody z kaszą, dodaj mm.

2015-02-04 18:44

Ja też poszłam na łatwiznę i robię mannę Nestle

2015-02-04 18:20

Ja właśnie jak wprowadzałam córce gluten to zakupiłam Nestle i tylko wody do niej dodawałam, tak jak napisała li_28, nie gotowałam osobno kaszy mannej i nie mieszałam z mm

2015-02-03 22:30

Dokładnie tego radem nie da się ugotować. Mleko modyfikowane nawet nie powinno być podgrzewane do takiej temp. czy też nie powinno być doprowadzane do wrzenia. Kaszkę musisz ugotować normalnie na wodzie według instrukcji z opakowania, a potem dodaj do tego mm.

2015-02-03 13:44

Razem nie ugotujesz tak jak piszą mamy we wcześniejszych postach - kasze manną taką klasyczną gotuje się na mleku zwykłym lub wodzie. Mleka modyfikowanego nie można gotować. Ewentualnie możesz kupić kaszkę manną (klasyczną nie owocową) z pozycji dla niemowląt np. Nestle, Bobovita - są to kaszki manne mleczne (na bazie mleka modyfikowanego) które wystarczy rozpuścić w ciepłej wodzie.

2015-02-03 11:19

Ja również gotuje osobno kaszę na wodzie, osobno mm i wszystko razem mieszam, ale tak jak pisze Samanta najlepiej podsypać zupke kaszą. A proporcje - u mnie zawsze wszystko na oko :) poprostu mieszam i dosypuję aby nie było za gęste

2015-02-03 00:25

Osobno według przepisu na opakowaniu gotujesz kasze manna i osobno według sposobu przygotowania rozrabiasz mm. Ja mm rozrabialam 30 ml wody / 1 miarka mleka. Wszystko mieszasz dla oczekiwanego przez siebie rezultatu, gęstości. Ja zawsze robiłam 60 ml wody z mm i rozrabialam ale robiąc kaszkę na gęsto z owocami. Manna możesz podawać z mlekiem ale lepiej w zupce czy z jakimiś warzywami, bo prościej jest to wtedy przygotować jeżeli gotuje się obiadki dla dziecka samodzielnie; )