Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Wprowadzanie nowości po 5 miesiącu

Data utworzenia : 2015-01-24 10:30 | Ostatni komentarz 2015-02-04 13:57

Edyta.Gl

3923 Odsłony
24 Komentarze

Mój Synuś kończy 5 miesięcy, od 4 jemy deserki wszelkiego rodzaju - owoce leśne, jagódki, jabłuszko, winogron, banan, gruszki a teraz wprowadzam zupki - wczoraj robiłam marcheweczkę z ziemniaczkiem :) Podpowiedzcie mi proszę jakie warzywka mogę wprowadzać i jakie zupki. No i kiedy dodawać mięso i jakie :)

2015-02-04 13:57

Marza zgodnie z nowym schematem - wyżej podała link Beatka mięsko można podawać od 5-6 miesiąca. Na początek najlepszy będzie drób, królik - chude i lekkostrawne. Zaczynamy od 10 g czyli jednej łyżki stołowej - jeżeli sama gotujesz, bo w słoiczkach jest już odpowiednia proporcja. Tu również informacje na temat mięsa i ryb w diecie dziecka http://www.lovi.pl/pl/dieta/304

2015-02-04 13:42

Niektóre słoiczki mają zamiast oleju rzepakowego masło - tylko tu kwestia czy dziecko nie ma alergii na białko.

2015-02-04 10:41

Niestety nie znalazłam słoiczków bez oleju rzepakowego (warzywa, obiadki, zupki) zastanawiam się też czy mogę dać Małej już mięsko. Córcia jest z 15 września zaraz kończy kalendarzowe 5mscy

2015-02-03 22:33

Dziewczyny tak na prawdę nie macie się czego bać, ja też się tego bałam, a nie było czego. Martyna tak na prawdę każdy produkt może nie pasować dziecku czy też dorosłemu człowiekowi. Spróbuj zrobić dziecku taki posiłek aby mu smakował i nie dodawaj oleju. Możesz też poszukać w sklepie słoiczków bez dodatku tego oleju. Alby się dowiedzieć czy dziecko jest na niego uczulone musisz wyeliminować go z jego diety.

2015-02-03 21:29

Klio ja miałam dokładnie tak samo, paniczny lęk, że coś zrobię nie tak. Przeczytałam ze sto artykułów na temat żywienia niemowląt. Najtrudniej jest zacząć, później idzie już z górki :)

2015-02-03 21:14

Ja nadal jestem przed momentem rozszerzenia diety córki (dla przypomnienia, córka jest wcześniakiem od urodzenia ma 6ms, a wieku rozwojowego 3,5ms) karmię ją nadal piersią. Ten moment gdzieś wisi w powietrzu i tak powoli się do niego przygotowuję, podczytując Was..choć powiem Wam, że czuję obawy, że coś zrobię nie właściwie, nie w tej kolejności..lub ze moment będzie nie odpowiedni za późno lub za wcześnie. Ot co takie dylematy...Choć podczas wychowywania córki dużo rzeczy robię intuicyjnie i to się sprawdza, pewnie podobnie będzie z tym rozszerzaniem diety..niepotrzebnie sieję zamęt :)

2015-02-03 21:06

Marza nie mam pojęcia... ja dodaję masło. Fajnie podkręca smak dań.

2015-02-03 21:03

Mam pytanie dotyczace słoiczków. Czy to możliwe, że zawarty w słoiczkach olej rzepakowy powoduje bóle brzuszka? Podawałam sama warzywa ale jej nie smakuje :/