Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Dziecko chce pić tylko ciepłe napoje

Data utworzenia : 2015-01-16 21:03 | Ostatni komentarz 2015-01-23 23:25

Martyna-1988

4826 Odsłony
24 Komentarze

Moja 9 miesięczna córeczka nie wypije niczego co jest w temperaturze pokojowej. Wszystko musi być ciepłe. Woda/soczki/herbatki... Jak jest w temp. pokojowej to po prostu to wypluwa. Dlaczego tak jest? Jak to jest z Waszymi dzieciaczkami? Na początku myślałam, że jest przyzwyczajona tylko do mojego ciepłego pokarmu, a potem mm, ale zaczęła jeść stałe posiłki i deserki. Owoce zjada w temp. pokojowej i nie ma problemu. To dlaczego musi mieć podgrzewane picie? Muszę mieć przy sobie zawsze butlę z ciepłą wodą w termoopakowaniu, ale w zimie to i tak strasznie szybko się wychładza i mam kłopot.

2015-01-17 14:58

Mamy ten sam problem ze starszą córką, też nie bardzo pije jak jest napój w temperaturze pokojowej. Ale to nasza wina bo tak ją nauczyliśmy, że nawet w lecie podgrzewaliśmy jej napoje i tak jest nauczona. Mam nadzieję, że teraz w to lato ją jakoś oduczymy picia tylko ciepłych napoi

2015-01-17 12:59

aa dzieci tak mają i już. Syn pije wszystko w tem pokojowej ale mleka takiego nie wypije, musi mieć ciut cieplejsze..Możliwe, że jak przyjdzie lato to jej się zmieni :)

2015-01-16 22:12

Moja córka wypije zimny,letni lub ciepły napój,nie robi jej to różnicy :-) Jak widać każde dziecko jest inne,widocznie Twoja pociecha woli,kiedy napoje są ciepłe. Może z czasem się to zmieni i polubi napoje w każdej temperaturze.

2015-01-16 21:50

Jeszcze jedno. Jakie dzieci są różne. Każde ma inne upodobania. Małe, paromiesięczne istotki, a już mają swoje preferencje :)

2015-01-16 21:48

No właśnie liczę na to, że jak będzie coraz cieplej, to może naturalnie się córcia przestawi. Podawałam też w kubeczku i niestety d... Córka nie wypije (a wiem, że chce się jej pić na 100%). Wystarczy, że podgrzeje to wypije wszystko.

2015-01-16 21:41

A ja miałam odwrotny problem, bo mój synek od urodzenia nie chce pić nic cieplejszego jak w temperaturze pokojowej - począwszy od mleka na herbacie a teraz posiłkach czyli obiedzie kończąc. Ja przez ten fakt juz tyle razy się na słuchałam, że jestem zła matka, bo daje dziecku do picia zimne, że Ci zazdroszczę; )) U Nas to niestety nie było przyzwyczajenie, bo ja od samego początku próbowałam podawać mleko tak w temp. 40 stopni albo prosto po odciągnieciu i d..; ) Do teraz wodę na mleko z podgrzewacza musze rozrabiac do takiej letniej; ) A wracając.. Nie wiem czy da się odzwyczaic od ciepłego ale może będzie łatwiej jak zrobi się ciepło i napoje nie będą rozgrzewac tylko chłodzić? A może spróbować innej formy podania? Pewnie podajesz butelkę, to może kubeczek jakiś?; )

2015-01-16 21:25

O właśnie. Bo wygrałyście te podgrzewacze. To zdaj mi relację czy działa :)

2015-01-16 21:17

Moim zdaniem córeczka po prostu lubi aby napoje były ciepłe. Jedzenie owoców nawet jeżeli są zmiksowane lub przetarte i podane w temperaturze pokojowej jest czymś innym niż napój który dla niej może jest za zimny i dziecko czuje dyskomfort podczas picia takiego napoju. Są dzieci które lubią pić napoje o temperaturze pokojowej lub nawet zimne a inne muszą mieć lekko ciepłe. Ja idąc na spacer podgrzewam sobie wodę tak aby była o wiele cieplejsza od tej której używam do przygotowania mleka lub herbaty i wtedy w termoopakowaniu jest ciepłe ok godziny do półtorej. Jutro przetestuję podgrzewacz żelowy który otrzymałam od Lovi ponieważ on pewnie świetnie się sprawdza w takich sytuacjach kiedy musisz będąc na spacerze podgrzać mleko bądź inny napój.