Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Dziecko chce pić tylko ciepłe napoje

Data utworzenia : 2015-01-16 21:03 | Ostatni komentarz 2015-01-23 23:25

Martyna-1988

4825 Odsłony
24 Komentarze

Moja 9 miesięczna córeczka nie wypije niczego co jest w temperaturze pokojowej. Wszystko musi być ciepłe. Woda/soczki/herbatki... Jak jest w temp. pokojowej to po prostu to wypluwa. Dlaczego tak jest? Jak to jest z Waszymi dzieciaczkami? Na początku myślałam, że jest przyzwyczajona tylko do mojego ciepłego pokarmu, a potem mm, ale zaczęła jeść stałe posiłki i deserki. Owoce zjada w temp. pokojowej i nie ma problemu. To dlaczego musi mieć podgrzewane picie? Muszę mieć przy sobie zawsze butlę z ciepłą wodą w termoopakowaniu, ale w zimie to i tak strasznie szybko się wychładza i mam kłopot.

2015-01-23 23:25

Kurczę, muszę się chyba naprawdę rozejrzeć za tym podgrzewaczem. Fajowa rzecz.

2015-01-23 10:54

Mój mały też nie jest szczególnie chętny do picia, na soczek rzadko da się namówić - jeżeli już to tylko podgrzany leciutko. Herbatę, wodę widzę, że potrafi wypić i taką w temperaturze pokojowej. Choć ostatnio używamy właśnie tego podgrzewacza żelowego Lovi do właśnie herbarki i super się sprawdza - syn pije na raty i w dzień trzymam sobie tą herbatę w podgrzewaczu - rewelacja bo mam pod ręką zawsze ciepłą.

2015-01-22 23:06

Chociaż ostatnio córka zaczyna sama pić (sama sobie bierze i trzyma butelkę) i wypiła mi parę razy wodę z soczkiem w temp. pokojowej. Chyba wie, że się na nią skarżę na forum :P Wydaje mi się, że bardzo jej się podoba ta samodzielność i jest jej wszystko jedno co ma w butli.

2015-01-22 23:04

Marza musisz po prostu wytrwale próbować. Albo spróbować podać z kubeczka/z łyżeczki. Ja do wody dodaję odrobinkę soczku (na buteleczkę 120ml, wlewam dosłownie 10-20ml soczku), wtedy córka pije, a jak jest sama woda to nie chce.

2015-01-22 22:58

Próbuje podawać córci wode i herbatke koperkowa ale wypluwa. Nie chce jej oszukiwać glukozą. Macie jakieś sposoby na przekonanie dziecka do picia czegoś innego niż mleko?

2015-01-22 22:32

Są po prostu dzieciaczki,które wolą ciepłe napoje! moja Juśka lubi,ale takie bez przesady..bardziej letnie,jak za ciepłe,a moja koleżanka swojej córeczce daje takie ciepłe mleczko,ze obawiam się,ze moja młoda by sie wręcz poparzyła.. gdzie tamta maluda uwielbia takie pić i tylko takie :) wiec jak zwykle,mowa tu o gustach i guścikach :P dzieci,jak wiadomo też je mają ;) koleżanka mówi,ze jak jej córeczka pije takie cieplutkie mleczko to łatwo jej sie zasypia.. u mojej córeczki nie zauważyłąm takiego wpływu :)

2015-01-22 19:00

Mój tylko ciepłe wszystko... Jak mleko trochę ostygnie to wypije ale z początku musi być cieplutkie... Teraz juz tak szybko je,że nie zawsze zdąży ono się schłodzić ale napoje muszą być ciepłe,bo inaczej się krztusi... Raz dałam mleko w takiej letniej temperaturze to tak samo odruch wymiotny miał. Chyba lubi jak mama wszystko ciepłe pić :)

2015-01-20 09:42

Masz rację :) dzięki!