Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

dziecko nie chce pić wody

Data utworzenia : 2015-01-08 07:01 | Ostatni komentarz 2015-02-06 12:12

Anula1991

5927 Odsłony
24 Komentarze

witam! mam taki problem bo moja córcia nie chce pic wody, herbatki nic dodam ,ze wlasnie skonczyla 3 miesiace. Jest na mleku modyfikowanym wiec pwinna chociaz troche wypic wody. Proszę o pomoc, moze jakies sposoby macie??

2015-01-08 13:27

Mój synek na początku też bardzo pluł jak dawałam mu wodę lub herbatkę, ale po kilku dniach się przekonał do picia. Podobnie jest z jedzeniem marchewki, przez kilka dni wypluwa i złości się ale w końcu próbuje. Trzeba być cierpliwym jeżeli wprowadza się dziecku nowe smaki ponieważ dziecko musi się do nich przekonać. Na pocieszenie dodam że mój synek teraz uwielbia i wodę i herbatkę , z marchewką jest trochę gorzej:)

2015-01-08 12:49

pediatra mowila ,ze musze malutko przepajac, ale jak o niby zrobic jak mala wypluwa smoczek i placze

2015-01-08 11:29

Witam! Tak jak poprzedniczki - skoro nie chce i nie ma na razie takiej potrzeby to nie warto zmuszać, ale jeśli chcesz podjąć próby i nie zrażać małej to możesz np. podawać jej sterylną pieluszkę tetrową nasączoną wodą do ssania, skapnąć kilka kropli wody z Twoich palców. Proponuję też przy wprowadzaniu pokarmów stałych podawać wodę na łyżeczce. Jeśli chcesz aby córcia piła wodę to nie podawaj jej soków ani herbatek dosładzanych, bo jak pozna, że picie może mieć fajny smak to tym trudniej będzie Ci ją przekonać do bezsmakowej czystej wody.

2015-01-08 10:52

Tak jak panie wcześniej wspomniały dziecko powinno być dopajane woda lub sokami rozcieńczonym z woda wówczas gdy zaczniemy rozszerzac diete dziecka czyli ok 6 mca. W wieku 3 miesięcy w zupelnosci wystarcza dziecku mleko modyfikowane przy którym w dzisiejszym czasie nie ma wymogu dodatkowego dopajania dziecka. Jeśli ono nie chce wody nie należy je zmuszać bo jeszcze bardziej go do niej zniechęcimy. Jeśli w ciągu doby jest tez kilka mokrych pieluszek- w tym okresie ok 6-8 to nie należy się martwic tym ze dziecko się odwodni. Proszę tez zwrocic uwagę ze na dworzu jest chlodno i dziecku tez mniej się chce przez to pic tak jak i nam dorosłym.

2015-01-08 10:42

Tak jak Patrycja napisała ..Jesli zaczniesz wprowadzac pokarmy stałe już tak na poważnie to warto podjac próbe z dopajaniem ..na razie Twója 3 msc córcia może spokojnie zajadac sie samym mleczkiem :)

2015-01-08 10:39

Powinna być dopajana jak do jej diety wprowadzisz pokarmy stałe. Na mm nie ma takiej konieczności. Moja 5-miesięczna córeczka też nie przepada za żadnymi napojami, czasami uda mi się wcisnąć w nią troszkę herbatki ziołowej. O wodzie nie ma mowy, dużo mam dosładza ją glukozą żeby dziecko wypiło, ale ja jestem tego przeciwniczką. Uważam, że jak dziecko będzie spragnione to wypije to co dostanie. Poczekaj trochę i nie martw się, malutka podrośnie, zrobi się ciepło i na pewno przekona się do napojów :)

2015-01-08 09:54

Dziecko karmione MM nie musi być dopajane jeśli nie gorączkuje..nie ma biegunki a na dworze nie ma upałów. Zmuszajac dziecko do picia do niczego nie prowadzi . Odczekac jeszcze troche prosze a nastepnie zaczac od zwyklej wody bez dodatku soku czy herbaty : )

2015-01-08 09:47

Pamiętam, że moja córka w tym wieku też nie chciała pić nic innego poza mlekiem. O wodzie mogłam zapomnieć, herbatki trochę udało mi się wcisnąć w ostateczności. Pediatra mi wtedy powiedziała, że widocznie wystarcza jej ta woda zawarta w mleku, tym bardziej że to była zima i nie było upałów jak latem oraz robiła normalne kupki. Faktycznie dopiero później zaczęła pić inne napoje.