Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

dziecko nie chce pić wody

Data utworzenia : 2015-01-08 07:01 | Ostatni komentarz 2015-02-06 12:12

Anula1991

5930 Odsłony
24 Komentarze

witam! mam taki problem bo moja córcia nie chce pic wody, herbatki nic dodam ,ze wlasnie skonczyla 3 miesiace. Jest na mleku modyfikowanym wiec pwinna chociaz troche wypic wody. Proszę o pomoc, moze jakies sposoby macie??

2015-02-06 12:12

Sok 100% bez dodatku cukru zawsze można kupic ...Ja te zwykłe kupowałam w kartonie - tymbark - hortex i nadal kupuje z tym że małym dzieciom rozcieńczyć

2015-02-04 22:29

andzianecia mój synek też wody się nie tknie. Ale daję mu kompoty i soczki, które dość mocno rozcieńczam i praktycznie nie czuć tam soku. Może też spróbuj rozcieńczać córce te herbatki. Wtedy dziecko nie wypija tak dużo słodkiego napoju. Może z czasem też uda się jeszcze bardziej rozcieńczyć i dziecko będzie piło tylko wodę.

2015-02-04 18:13

Moja starsza córka niestety do teraz nie nauczyła się pić zwykłej wody, herbatkę wypije z miłą chęcią, ale wody zwykłej się nie chwyci, a tylko dlatego że od małego nauczy łam ją na herbatkę. Młodszą jak zacznę dopajać to na pewno rozpocznę i nauczę ją na wodę.

2015-02-04 17:04

Zauważyłam jeszcze jedną rzecz w kwestii picia wody przez mojego synka. Bardziej smakuje mu zwykła woda z kranu, ale przefiltrowana przez dzbanek niż każda jedna mineralna z butelki. I tą przefiltrowaną to wciąga jak soczek. Mi osobiście np. też herbata z tą wodą nieporównywalnie smakuje niż tylko z przegotowaną.

2015-02-04 14:36

Mój synek też nie bardzo chce pić wodę przegotowaną,jak był mniejszy to jeszcze pił a teraz ma 7 miesięcy to pije tylko soczki rozcieńczone z woda przegotowaną i herbatki.Ale nie chce na siłę go zmuszać do picia wody dlatego smecte mu inne napoje.

2015-01-14 10:03

Co jakiś czas ponawiaj próby. Być może dziecku po prostu nie chce się pić. Zacznie robić się cieplej, czy więcej będzie się ruszać i pewnie wtedy chętniej sięgnie po picie. I tak jak już ktoś tu proponował. Może spróbuj jej podać wodę na łyżeczce, albo w takim kubeczku do pojenia, który jest w zestawie z butelkami LOVI. Moja córeczka czasami nie chce pić z butelki, ale z kubeczka czy łyżeczki owszem.

2015-01-12 19:50

Do 6 miesiąca życia dzieci potrzebują ok. 600 ml wody na dobę i tu wystarcza albo pierś albo mm. Dopajanie powinno się zaczynać dopiero po 6 m-cu, wówczas zapotrzebowanie wynosi ok. 800 ml wody na dobę, po 1 r.ż. wzrasta do 1300 ml. "Woda" to nie tylko ta czysta woda, soki, herbatki, mleko, ale też np. zupa (250 ml zupy dostarcza 200 ml wody). Co ciekawe noworodek składa się w 80% z wody, roczne dziecko już tylko z 60%.

2015-01-12 18:28

moj synus tez nie chce wody, soki i herbatki to rzadko i jesli w ogole to z wielkim trudem...tylko mleko i pokarmy stałe Go interesują :) ale jest zdrowy, kupki ma ok, upałów nie ma więc nie ma co Go zmuszać..