Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

tarte surowe jabłko kiedy?

Data utworzenia : 2014-12-21 21:25 | Ostatni komentarz 2015-03-03 21:49

Konto usunięte

63868 Odsłony
26 Komentarze

hey...mój synek Polizał jabłko od babci...i dostał normalnie szału bo chciał ugryźć i non stop lizać! Zastanawiam się od kiedy można dziecku podawac tarte surowe jabłko? Mamy ich sporo ale nie wiem czy oby nie za wcześnie jak na 4 miesięczne dziecko.. szuukałam podobnego wątku w wyszukiewarce i nie znalazłam :/

2014-12-22 01:43

nie no karmie modyfikowanym no i juz rozszerzyłam diete o warzywka i owoce tylko po prostu nie wiem czy jak juz ładnie zjada gotowane jabłuszko i inne te przecierki to czy moge mu zetrzec surowe jabłuszko i mu dać :) Bo posmakował i darł sie do mojej mamy ze che jeszcze otwierając szeroko usta na widok polizanego kawałka jabłka hehe :) mały brzdąc ;)

2014-12-21 23:34

Jesli zaczelas juz dawac dziecku pierssze nowe skladniki rozszerzajace diete typh marchewka, ziemnia, itp to spokojnie mozesz wprowadzic owoce, ale jednak na pczatek ja bym podala ugotowane jablko, a dopiero po jakim czasie gdy przyzwyczai sie jego organizm do nowej rzeczh to starte surowe jablko. Jesli jeszcze nie rozszerzylas diety maluszka to ja bym nie zaczynala tego od owocow, bo dziecko przyzwyczai sie do slodkiego smaku i bedzie mu ciezko przyswoic wadzywka:) jesli karmisz piersia to z rozszerzeniem diety bym sie wstrzymala do chociaz ukonczenia 5 miesiaca, jednak mleko mamy to podstawa i nic nie dostsrczy dxiecku takich wartosci odzywczych jak twoje mleko. Ja bym na twoim miejscu wstrzymala sie z podawaniem warzyw czh owocow do 5 msca;)