Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

tarte surowe jabłko kiedy?

Data utworzenia : 2014-12-21 21:25 | Ostatni komentarz 2015-03-03 21:49

Konto usunięte

63864 Odsłony
26 Komentarze

hey...mój synek Polizał jabłko od babci...i dostał normalnie szału bo chciał ugryźć i non stop lizać! Zastanawiam się od kiedy można dziecku podawac tarte surowe jabłko? Mamy ich sporo ale nie wiem czy oby nie za wcześnie jak na 4 miesięczne dziecko.. szuukałam podobnego wątku w wyszukiewarce i nie znalazłam :/

2015-03-03 21:49

My jesteśmy jeszcze przed podaniem jabłka..i wszelkie informacje w tym temacie chłonę..Zatem jeśli dojdziemy do owoców to starte jabłko nie zholendrowane? Choć mam dylemat czy zacząć od takiego oprószonego, czy tak jak piszecie surowego..

2015-03-03 16:57

Ja podawałam tarte jabłko od około 5 miesiąca. Malutka wcinała aż się uszy trzęsły i nie było po tym żadnych dolegliwości. Natomiast po świeżo tłoczonym soku z jabłek miała wzdęcia więc na razie nie podaje go więcej.

2015-03-03 16:33

Ja też synkowi podawałam już po 4 miesiącu tarte surowe jabłko,jak tylko ma problem ze zrobienie kupki to podaje mu jabłko i po chwili zrobi.

2015-03-03 10:54

Ja podawalam juz w 4miesiacu gdyz mielismy problemy z kupkami. Mala nie robila kupek. Nic sie nie dzialo i bardzo jej smakowalo i do tej pory z checia je jabuszko:)

2015-02-16 22:08

Ja zaczęłam podawać takie surowe jabłko cos około 5-6 miesiąca. na początku synek krzywił się jak dostał takie bardziej kwaśne, więc zawsze kupowałam w jednym sklepie mniej kwaśne. Zawsze mu smakowało i szybko znikało z talerzyka. Ja je tarła a później jeszcze troszkę rozdrabniałam widelcem i powstawała fajna jednolita konsystencja.

2015-02-10 00:05

Mozna podac w 4 miesiącu, ale ostroznie, żeby dziecko nie zakrztusiło się, po mleku w końcu to jego jeden z pierwszych stałych pokarmów. Warto wybrac jabłuszka słodkie, zeby dziecka nie zniechęcić.

2015-02-04 18:25

ja chciałam podawać jabłko przy rozszerzaniu diety, ale mała jak tylko poczuła smak jabłka to aż ją naciągało i nie dało jej się go podać, ale po jakimś czasie jej przeszło, ale było to dopiero koło 9 miesiąca, a teraz bardzo lubi jabłka, więc nie wiem skąd się jej wziął taki wstręt jak była mała

2015-01-22 18:58

Ja daję tylko słoiczki ale ostatnio jadłam jabłko i mu zeskrobałam troszkę ,raptem 3 łyżeczki zjadł :) Jadł jak wściekły i nic mu nie było. A myślałam,że go pogoni ale w sumie bez rewolucji się obeszło