Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jaka woda jest najlepsza dla niemowlaka

Data utworzenia : 2014-11-21 22:29 | Ostatni komentarz 2015-01-07 14:17

annawianna

11987 Odsłony
35 Komentarze

Na jakiej wodzie najlepiej przygotować niemowlakowi mleko modyfikowane, herbatkę i inne posiłki. Może macie Panie jakieś doświadczenia z wodami. Ja kupuję wodę źródlaną" mama i ja "i czasem "primavera". Ostatnio moja mama kupiła nam w rossmannie wodę babydream ale ona nie ma pozytywnej opinii Centrum Zdrowia Dziecka którą ma " mama i ja" i " primavera". Na opakowaniu niektórych wód pisze że nie trzeba ich przegotowywać przed podaniem a jedynie są zalecenia co do długości czasu przechowywania od momentu otwarcia. Do tej pory każdą wodę przed podaniem synkowi przegotowywałam w osobnym czajniczku.

2015-01-07 14:17

Nie ma problemu :)

2015-01-06 14:57

Justyna paragonu nie zatrzymałam bo kupowałam w jednym z hipermarketów wraz ze spożywczymi produktami i jakoś tak wyrzuciła z przyzwyczajenia. Używam tych wkładów ale tak jak pisałam dla nas. Ale dzięki za zainteresowanie:)

2015-01-06 11:48

Możesz powołać się na niezgodność towaru z umową. Towar jest wadliwy i podlega wymianie. Możesz np. podejść do sklepu gdzie to kupowałaś, albo bezpośrednio wysłać do producenta, ale to na własny koszt, jak wspomniałaś.

2014-12-31 09:14

Pisałam do producenta ale dostałam informacje, że tak może być. Może i by się udało reklamować. Ale mysiałabym wysyłać na swój koszt pewnie, szkoda zachodu. Używam nadal tylko dla nas. Małemu przegotowuje wodę źródlaną. Kupiłam w zestawie po promocji. Jak kupowałam na sztuki nie było takiego problemu. Wykończę te które mam a potem pewnie znów zakupię ale teraz już pojedyncze po normalnej cenie i zobacze.

2014-12-30 22:09

A może to wina wadliwego wkładu? Zawsze można zareklamować bądź napisać do producenta z prośbą o wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje.

2014-12-30 22:07

Tak wiem doskonale, że to węgiel aktywowany który stosuje się w lecznictwie. Ale po co mam go mieć w wodzie przefiltrowanej na bazie której robię mleko. Po co moje dziecko ma dostawać jakąś tam mininalną dawkę tego węgla. Przecież to niemowlę. Długo używałam brity, ale trochę się zraziłam.

2014-12-30 20:34

U nie kilka maleńkich fragmentów węgla jest widoczne ale w górnej części dzbanka Brita tam gdzie wlewam wodę być może dlatego że ciśnienie wody z kranu jest większe. Natomiast woda już przefiltrowana jest czysta, i taką przegotowuję. Ja zdecydowanie wolę przefiltrowaną wodę ponieważ nie w niej tyle osadu co w przegotowanej kranówce. Pamiętam że gdy byłam mała to mieliśmy filtr do wody w kształcie piersi ( nazywaliśmy go cycusiem) zawieszało się go nad kranem i wlewało się wodę która przepływała przez kilka warstw filtra węglowego , strasznie długo to trwało. Co do wątpliwości Li28 to węgiel używany w dzbankach filtrujących jest węglem aktywowanym takim samym jaki jest stosowany w lekach na biegunkę i niestrawność.

2014-12-30 16:43

Brita mi ostatnio troszkę podpadła, zakupiłam filtry, a po przefiltrowaniu pływają czarne drobne kuleczki. Sprawdzam co to jest na internecie i piszę do brity, okazuje się że to węgiel się wytrąca. Jest on w filtrze i czasem może tak się zdarzyć, że przedostaje się do przefiltrowanej wody. Z wszystkich filtrów z zestawu który kupiłam tak się dzieje. Robienie mleka na takiej wodzie,mimo, że producent przekonuje że jest to bezpieczne nie przekonuje mnie.