Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak wprowadzać całe jajko?

Data utworzenia : 2014-11-14 13:11 | Ostatni komentarz 2014-11-17 09:39

Katarzyna.Krysztofiec

2481 Odsłony
3 Komentarze

Witam, mój syn skończył niedawno 7 miesięcy i czas już na jajko. Niestety wszędzie są tylko stare zalecenia czyli pół żółtka co drugi dzień, a białko później. A jak się teraz sprawa ma? Pół całego jajka co drugi dzień? I jak to zrobić technicznie, jajko poduszone razem z obiadkiem? Zmniejszyć porcję obiadku, bo jajko jest w sumie zapychające? Proszę o rady jak Wy to robicie :)

2014-11-17 09:39

Ja podawalam jajko osobno, samo w malych ilosciach i tez sie nic nie dzialo. Teraz cora wsuwa jajecznice czy jajko na twardo na sniadanie.

2014-11-14 20:13

Katarzyna, tak jak pisze Marta, najlepiej osobno wprowadzać żółtko i białko, bo w razie jakieś reakcji alergicznej wiadomo, co uczuliło.

2014-11-14 14:47

Kasiu ja daje co drugi dzień całe jajko i tak tez zaczelam je wprowadzać np. do zupki obiadowej i mniej wlewam jej bo mala nie zje tyle zupy co bez jajka. Przez pierwsze dni dawala po kawałeczku zoltka a po ok tygodniu już zjadala cale zoltko. W drugim tyg dalam już odrobine białka i pod koniec drugiego tyg mala jadla już cale jajko. Najlepiej wprowadzać po kawałku zoltka i jajka i obserwuj dziecko. Polecam nowy schemat zywienia http://www.lovi.pl/pl/diet/530/1