Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

kaszka bleeee

Data utworzenia : 2014-11-06 10:12 | Ostatni komentarz 2014-11-07 22:29

bogusiasss

2716 Odsłony
4 Komentarze

Mam 8 m córeczkę , karmiona jest piersią no i oczywiście od 5,5 m życia posiłkami stałymi . Od 1,5 m wprowadzam jej kaszkę na śniadanie lub kolacje , no i jest problem , wypróbowałam wszystkie możliwe na rynku kaszki , kleiki itd , córka w ogóle nie chce ich jeść , otwiera buzie dostanie 1 łyżeczkę i koniec zaciska usta , płace . wije się , o robienie rzadkich kaszek i dawanie z butelki całkowicie odpada bo ona nawet butelki nie chce chwycić i płacze na sam widok więc z dopajaniem tez mam problem ( a butelki i smoczki mam wszystkie możliwe jakie są na rynku )

2014-11-07 22:29

Moja córka też nie lubiła jeść kaszek i ich nie jadła. Nie trzeba dziecku wcale ich podawać, maluszek może zjeść na śniadanie coś innego. Śniadanie niemowlaka komponuj w zgodzie z piramidą żywienia Zgodnie z wyliczeniami dietetyków śniadanie powinno dostarczyć dziecku 15 proc. dziennej energii. Nie powinno być ani za skąpe, ani zbyt obfite. W tym pierwszym przypadku bowiem zapotrzebowanie na kalorie nie zostanie zaspokojone, w drugim zaś organizm zajmie się trawieniem, przez co dziecko może być ospałe. Jednocześnie pierwszy dzienny posiłek powinien być daniem pełnowartościowym, to znaczy dostarczać maluchowi niezbędnych składników pokarmowych: białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów. Docelowo malec powinien dostawać na śniadanie potrawy pochodzące ze wszystkich pięciu podstawowych grup piramidy żywienia, a więc: -produkty zbożowe -owoce i warzywa -jaja, ryby, mięso, wędliny -mleko i przetwory mleczne -masło i oleje roślinne Śniadanie niemowlaka: 3 ważne zasady Śniadanie powinno być spożywane mniej więcej o tej samej porze. Warto zarezerwować na nie trochę czasu, aby malec nie musiał jeść w pośpiechu. Jeśli dziecko ma już kilka mlecznych zębów, zwracaj uwagę, by dokładnie gryzło jedzenie. Do nieprzeżutego pokarmu nie dotrą enzymy trawienne, co może spowodować przykre dolegliwości ze strony układu pokarmowego. http://www.mjakmama24.pl/niemowle/karmienie/zywienie-niemowlecia-zdrowe-sniadanie-dla-niemowlaka,157_2161.html

2014-11-06 18:17

Moja córeczka od małego nie lubi ani kaszel ani kleikow i nie ważne czy było to na mleku mm czy na moim mleczku czy tez na wodzie nie pomogło dodawanie owoców soku wszystko zawodzilo i tak i tak nie chciała jeść w żadnej postaci

2014-11-06 10:56

A może dodanie świeżego owoca lub warzywa do kaszki rozwiąże problem. Zawsze to inny smak i córeczce może posmakować. Albo dodawaj kaszkę do zupki. Niech na razie będzie to dodatek do posiłku.

2014-11-06 10:42

Bogusiu a probowałas kupic kaszke bezmleczna i zrobić ja na swoim odciagnietym mleku lub zwykla kasze manne tez na swoim mleku przygotować.