Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Skaza białkowa a dieta dziecka

Data utworzenia : 2014-11-05 14:13 | Ostatni komentarz 2021-04-11 19:34

Redakcja LOVI

10372 Odsłony
67 Komentarze

Skaza białkowa jest dość powszechna wśród najmłodszych dzieci. Dieta takiego dziecka wymaga od rodziców szczególnej uważności i przestrzegania kilku zasad. Przeczytaj także o zabronionych i dozwolonych produktach.

2014-11-12 19:29

My od 3 tygodni unikamy jak ognia przetworów mlecznych, gdyż prawdopodobnie Tobcio ma alergie na białko mleka krowiego. Pojawiła się u niego bardzo zaostrzona wysypka, która początek miała na buzi, następnie zaczęła schodzić na tułów. Krostki były bardzo zaognione zakończone twardymi białymi "dzióbkami". Lekarka przepisała małemu sterydy (nie używałam ich, gdyż nawet w ulotce było, żeby nie stosowac na twarz, poza tym nie wyobrazam sobie smarować miesięczniaka takim czymś)Po 2 tyg wysypka zaczeła się wyciszać smarowana emolium, a ja oczywiście zaprzestałam jeść jakikolwiek nabiał.. Niestety synek jest jeszcze za malutki by zrobić mu testy i pediatra na jednej wizycie mówi ze to skaza, na drugiej, ze równie dobrze może małego uczulać nasz dotyk.. Nie che nam przepisac bebilon pepti (musze małego dokarmiać)...

2014-11-08 13:41

Ja również byłam na bardzo restrykcyjnej diecie, u nas alergizowało nie tylko mleko ale i wiele więcej produktów. Tak jak piszesz Zofia dla chcącego nic trudnego - zależało mi na karmieniu piersią bardziej niż na jedzeniu. Mleko roślinne tez jest dobrym zastępcą i można samemu zrobić za nie duże pieniądze.

2014-11-05 14:16

Och znam z doświadczenia. Od 3 m. życia synek musiał mieć wyeliminowany cały nabiał z mojej diety i karmienie piersią utrzymaliśmy. Czekamy do próby prowokacyjnej co będzie się dalej działo. Na szczęście nie alergizują go produkty nabiałowe innych zwierzą (mleko kozie mogę konsumować w małych ilościach). Jest to ciężka dieta, ale do pogodzenia i nie warto rezygnować z karmienia piersią tylko z takiego powodu. Artykuł przydatny bardzo, zachęcam mamy do kontaktu z Panią ekspert przy dalszych wątpliwościach lub do odszukania wątków o diecie bezmlecznej stworzonych przez mamy :)