Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Skaza białkowa a dieta dziecka

Data utworzenia : 2014-11-05 14:13 | Ostatni komentarz 2021-04-11 19:34

Redakcja LOVI

10416 Odsłony
67 Komentarze

Skaza białkowa jest dość powszechna wśród najmłodszych dzieci. Dieta takiego dziecka wymaga od rodziców szczególnej uważności i przestrzegania kilku zasad. Przeczytaj także o zabronionych i dozwolonych produktach.

2020-01-31 08:56

Trzeba być ostrożnym w tym co się podaje dzieciątku . ?

2020-01-28 12:27

Odświeżam wątek 

 

Dziewczyny za nami już 4 miesiące jeszcze z miesiąc i chciałabym już coś podać małej nowego i teraz moje pytanie: jak to jest z rozszerzeniem diety u dzieci ze skazą białkową? Kiedy można spróbować podać coś mlecznego? Córka karmiona jest naturalnie i dokarmiana mm bebilon pepti dha. Ze swojej diety wyeliminowałam wszelaki nabiał jednak pediatra mówiła żeby za np. 4 tyg spróbować zjeść np. jogurt albo kawełek sera żółtego to ok mogę spróbować ale bardziej chodzi mi o to kiedy właśnie można podać coś dziecku? Np. kaszke czy danonka 

2018-12-19 23:38

Córka je masło roślinne czy jogurty bez laktozy. Dziś próbowała mleka z laktoza i zobacze co będzie jutro.

Konto usunięte

2018-12-19 21:09

aneta, są serki roślinne, które mogą zastąpić masło. Jeśli córka nie je nabiału to zwróć uwagę na to czy dajesz je produkty, które zawierają wystarczająco dużo wapnia. Ja piję dużo napoju migdałowego (migdały są źródłem wapnia) i póki co nie mam z tym problemów. Napój sojowy również jest wzbogacony o wapń.

2018-12-19 14:23

Ja także jestem na diecie eliminacyjnej, zero nabiału, również mleko sojowe uczula dziecko. Jeżeli zjem jakiś produkt mleczny, to na twarzy i główce synka pojawia się szorstkie zaczerwienienie. Synek ma także problemy z brzuszkiem, dodatkowo czesto ulewa.

2018-12-04 13:52

U mnie córka nawet nie może prawdziwego masła bo od razu ją wysypuje. Co jakiś czas próbuje ale póki co efekt jest mały.

2018-11-02 11:29

Oj, to bardzo ważne, żeby przetwory mleczne wprowadzać stopniowo, bo jeśli nie będziemy uważać, to bardzo łatwo jest sprawić, że dziecko zachoruje na skazę białkową. Mówię to z własnego doświadczenia :)

2017-03-01 09:01

U nas alergią na mleko okazała się taka dziwna sapka . początkowo pediatra kazała zmienić mleko na nutramigen - zmienilam . nie wiedziałam dlaczego bo przecież nie miał żadnych zmian skórnych ale po jakimś czasie stwierdzilam ze podam mu to mleko co wcześniej i po 2 butelce dostał sapki na drugi dzień juz było wszystko ok a tamto mleko wyrzucilam i więcej mu juz nie dam ;)