Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Skaza białkowa a dieta dziecka

Data utworzenia : 2014-11-05 14:13 | Ostatni komentarz 2021-04-11 19:34

Redakcja LOVI

10415 Odsłony
67 Komentarze

Skaza białkowa jest dość powszechna wśród najmłodszych dzieci. Dieta takiego dziecka wymaga od rodziców szczególnej uważności i przestrzegania kilku zasad. Przeczytaj także o zabronionych i dozwolonych produktach.

2020-02-25 22:23

Mamameg rozszerzamy dietę od 5 msca. Dobrze reaguje na jedzenie. Często gotuję sama ale są dni że zje słoiczka. 

 

Ostatnio odebrałam wyniki. Ige wyszło ponad normę ale na mleko krowie wyszło że nie jest uczulona. Konsultowałam z pediatrą i zalecił powolne wprowadzenie mleka krowiego niskotluszczowego. Pojutrze mamy wizytę u alergologa i tam jeszcze dowiem się więcej.  :) wygląda na to że alergia na mleko ustąpiła. 

2020-02-24 23:47

Paulina, dieta według mnie nie jest trudna ale uważaj na konsekwencję. Naucz dziecko od początku tego co mu wolno a czego nie. Inaczej będzie sfrustrowany nie znając jasnyxh, czytelnych zasad, a tak szybciej się z tym pogodzi 

2020-02-24 23:44

Mamameg ulewanie i nie przybieranie na wadze. 

2020-02-24 14:07

Aneczka a co było powodem zmian mleka? Jakie objawy?

 

Mama Małej Majki

a rozszexasz już dietè? Obiadki planujesz gotowac sama?

Konto usunięte

2020-02-18 05:45

My podejrzenie alergii na bmk mieliśmy już ok 1 mca, potwierdziło się przy rozszerzaniu diety, kp i moja dieta nie zawsze coś dawały. Teraz ma prawie 2 latka i trzeba go pilnować, bo nawet małe ilości nabiału go mocno wysypują na buzce i drapie bąble jak oszalały...

2020-02-06 20:53

MamaMalwjMajki przechodziliśmy to samo tylko właśnie nie dokonać jestem pewna czy miała alergie. A w ciągu pierwszego miesiąca miała 4 różne mleka modyfikowane plus moje...

2020-02-05 23:29

Aneczka no właśnie. My już w drugim miesiącu podejrzewaliśmy alergie.  Ale lekarz zaprzeczał i tak do 4szukalismy innych mlek w sklepach. Przeszliśmy przez Nestle Nan,  Bebilon Pronutra, dalej Bebilon Profutura a potem Pepti.  Teraz Nutramigen LGG i dopiero jest ok.....

2020-02-05 22:51 | Post edytowany:2020-02-05 22:52

Patrycja z takimi próbami nie ma co się spieszyć. Ja małe ilości nabiału sprobowałam wprowadzić do swojej diety pod koniec stycznia (ukończone 7mcy). Jeśli chciałabym zjesc na śniadanie np serek wiejski to synek będzie płakał z powodu bólu brzuszka, ale jeśli na kanapce zjem plaster żółtego sera to objawy nie będą już takie mocne, bo ten nabiał zjem „w towarzystwie” kanapki i mam wrażenie że on wtedy w mleku ma mniejsze stężenie....tak sobie to tłumacze na swój sposób.