Dieta (514 Wątki)

Skaza białkowa a dieta dziecka

Data utworzenia : 2014-11-05 14:13 | Ostatni komentarz 2020-03-22 15:46

Redakcja LOVI

6888 Odsłony
66 Komentarze

Skaza białkowa jest dość powszechna wśród najmłodszych dzieci. Dieta takiego dziecka wymaga od rodziców szczególnej uważności i przestrzegania kilku zasad. Przeczytaj także o zabronionych i dozwolonych produktach.

2020-03-22 15:46

Paulinek a jak u Was wyglądało rozszerzanie diety?

czym zastępujesz synkowi nabiał? u nas póki co kaszki, ale synek ma apetyt i dałabym mu cos innego. Czasem zje z nami pomidorka, chlebka trochę wędliny drobiowej (nic mu po niej nie jest, wiec chyba nie ma mleka w składzie), ale co jeszcze podajesz?

2020-03-22 09:33

MMM- wiem, że to ciężkie. Miałam pacjenta młodego z tym samym problemem. A, że nie chce go brać na wycieczki, to bardzo przykre, choć dla mnie zrozumiałe.

2020-03-21 23:55

MNPB nic sie na to nie poradzi. Lekarze mówią że mimo wszytko dzieci potrafią trzymać się diety bardziej niż dorośli z cukrzycą typu 2. Najgorsze jest to że przez taka chorobę jest wykluczony z wycieczek szkolnych bo nauczyciele nie chcą sie podejmowac opieki nad nim. A każdy posiłek je o ustakonych godzinach. Przed każdym musi ważyc to co chce zjeść i dozować odpowiednią ilość insuliny. Musi sobie wyliczać. 

2020-03-20 22:18

MMM- to i tak marne pocieszenie dla dziecka... Pewnie zjadłby niego słodkiego. Oj ciężko chyba się takiemu dziecku tłumaczy, że nie może

2020-03-20 20:45

Początki były najgorsze. Cukier mu rośnie ale tez spada. Czasem może przy spadkach zjeść coś słodkiego więc chociaż tyle. 

2020-03-19 11:05

MMM- nie dziwię się. Być dzieckiem i mieć cukrzycę typu n pierwszego, to musi być naprawdę katorga.

2020-03-19 08:07

To jest wlasnie najgorsze. Niektore przysmaki mozna zamienić na bezmleczne ale tak jak piszesz nie zawsze sie da. Chrzesniak meza ma cukrzyce t.1 wykryte 2 lata temu. Teraz ma 14lat. Mimo tego że wie, że słodkiego często jeść nie moze to podjada. I nie da sie wytlumaczy. Pokusa jest wieksza

2020-03-18 13:52

Jak się spotykają dzieci w wieku przedszkolnym to chyba jest najgorszy dramat jak nagle takiemu maluchowi nie da się przetłumaczyć, że nie może czekolady albo tortu urodzinowego spróbować nawet... też się boję, że mnie to czeka jeśli alergia nie minie