Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Kiedy dziecku wprowadzić produkty dwuskładnikowe i inne?

Data utworzenia : 2014-10-24 20:29 | Ostatni komentarz 2015-01-18 16:05

Justyna.Naumiec

10373 Odsłony
74 Komentarze

Witajcie! Jestem na etapie rozszerzania diety. Mój synek ma skończone pełne 4 miesiące i jak na razie produkty jednoskładnikowe takie, jak marcherwka, dynia, jabłko, gruszka Williamsa toleruje dobrze, choć podaje ostrożnie, bo kilka łyżeczek. Podzielcie się swoimi doświadczeniami, kiedy zaczęłyście wprowadzać do diety dziecka produkty dwuskładnikowe i kiedy maluszek powinien zjadać dajmy na to cały słoiczek?

2015-01-18 16:05

Moja córcia też lubi szpinak,dałam jej go dość szybko i bardzo dobrze na niego zareagowała,nie było problemów z kupką z brzuszkiem.

2015-01-15 00:14

A jak podawałaś szpinak? Jak zareagowała mała na szpinak?

2015-01-07 14:44

U nas na początek poszły ziemniaki ze szpinakiem z dwuskładnikowych. Może też dla tego moja córka do dzisiaj uwielbia szpinak i robię go dość często. Mam nadzieję, że tak już pozostanie. Później chyba była dynia z ziemniaczkami. Nie mieliśmy żadnych problemów z brzuszkiem. Na początku przez kilka dni jadła po kilka łyżeczek, później pół małego słoiczka, a chyba po miesiącu cały mały słoiczek :)

2014-12-22 16:33

li_28 ma dużo racji, bo plama po marchewce, dyni, czy innym składniku lepiej i szybciej schodzi od razu zaprana i wyprana, ale czasami jednak nie ma się na to czasu. Co do Frosha to też chętnie wypróbuje. Natomiast polecam przy stosowaniu odplamiaczy Lovelli, czy Dzidziusia zostawić na całą noc, nic się rzeczom nie stanie i ładniej plama zejdzie. Co prawda, ja mam ubranka na, których plamy nie do końca zeszły, ale to dlatego, że były bardzo zaschnięte.

2014-12-22 15:03

Najlepszym jednak sposobem jest chyba (jeżeli jest taka możliwość) przeprać od razu po zabrudzieniu plamę. A na plamy z marchewki dobre jest słońce. Tj. wyprać ciuszek i jak plama nadal jest powiesić na słońcu, sama sprawdzałam to działa:)

2014-12-22 14:09

Co do odplamiacza lovelli, to ja sie niestety zawiodłam, moim zdaniem lepiej już odpiera szare mydło. Niestety trzeba być świadomym, że na pewno część ubranek się zniszczy nie ma na to rady. Dlatego w pewnym wieku lepiej kupować kolorowe ubranka, a nie białe :). A co do marchewki, to samodzielnie gotowana marchewka i rozgniatana widelcem czy nawet blendowana ma jednak inną konsystencję niż słoiczkowa i tak nie barwi.

2014-12-22 12:11

noo ogólnie produkty frosha sa dobre ale do ubranek dla dzieci jeszcze nie widzialam...trzeba poszukac ;)

2014-12-22 11:04

Ja na plamy po marchewce i innym jedzonku zakupiłam taki spray Frosh do dziecięcych ubranek, też mogę polecić, trzeba spryskać i chwilkę odczekać. Jest dość fajny bo oparty na naturalnych składnikach.