Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Przejście z mleka HA

Data utworzenia : 2014-10-24 11:46 | Ostatni komentarz 2014-10-25 04:20

anes13

2898 Odsłony
9 Komentarze

Drogie Mamy mam taki dylemat... Mój Syn od samego początku jest na mleku Nan HA, ponieważ lekarz wprowadził na wszelki wypadek ponieważ babcia mojego Syna jest uczuleniowcem. Obecnie skończył 7 miesięcy i zastanawiam się czy powoli, a w konsekwencji nie przejść całkowicie na zwykłe mleko NAN. Jak na razie - odpukać - nie zauważyłam żadnych objawów alergii. Co na ten temat sądzicie?

2014-10-25 04:20

Dziwi mnie podejście lekarzy pediatrów ze należy robic cos na wszelki wypadek. rozumiem ze jeśli ktorys z rodzicow jest uczulony na bialko mleka krowiego ale dziadkowie to już chyba lekka przesada. Anes mleko Ha jest dodatkowo droższe od mleka zwykłego i uważam ze przy takim 7 mcznym dziecku spokojnie możesz przejść na zwykle mleko. Rob tak jak do tej pory robilas tzn w pierwszym tyg wyeliminuj jeden posiłek mleka Ha na rzecz mleka zwykłego za kilka dni wyeliminuj drugi posiłek i podaj zwykle mleko za kilka dni kolejny az po jakims czasie wogole zrezygnujesz z mleka Ha. Obserwuj przy tym dziecko i najlepiej nie dawaj nowych produktów których jeszcze dziecko nie jadlo zebys w razie jakichś wysypek i niepokojących objawow była pewna ze to wina mleka.

2014-10-24 22:41

anes myślę, że nie będziesz miała problemu z wprowadzeniem zwykłego mleka. Zrobisz to stopniowo i na pewno będzie dobrze.

2014-10-24 22:35

To trzymam kciuki :). Jak Ci się uda z tym mlekiem, to niedługo będziesz mogła spróbować wprowadzać jakieś inne produkty mleczne.

2014-10-24 22:16

Dziękuję :) a no widzisz każdy lekarz inaczej i bądź u mądry człowieku... Pewnie jak bym sama nie poddała tematu to do samego końca by był na tym mleku.... Od poniedziałku zaczynam powolne przejście na zwykłe NAN :)

2014-10-24 22:10

No to życzę powodzenia :). A tak w ogóle to myślałam, ze kazała Ci to bardziej stopniowo robić, tzn na początek parę łyżeczek zwykłego mleka, albo trochę domieszać do tamtego, ale skoro tak, to chyba sama podejrzewa, że nie ma żadnej alergii.

2014-10-24 22:04

Dokładnie :) Sama zapytałam się czy nie mogła bym zacząć dziecku podawać zwykłe NAN, bo w sklepach co raz ciężej jest dostać mm HA. Przez pierwszy tydzień podawać mm jeden posiłek dziennie i obserwować, jeśli nic to w 2 tygodniu dwa posiłki. Aż w końcu całkowita eliminacja mm HA.

2014-10-24 14:36

Skoro karmiłaś piersią i nie byłaś na diecie bezmlecznej, to ja bym spróbowała z małymi ilościami mleka, Jeśli dziecko miałoby skazę białkową, to powinna przecież wystąpić jakaś reakcja alergiczna, jeśli karmiłaś piersią i jadłaś nabiał, a jeśli nic takiego nie było, to powinno być ok. Teraz dużo ludzi ma alergie i chyba trudno znaleźć rodzinę, w której nikt nie jest alergikiem, więc tak na wszelki wypadek to większość dzieci musiałaby dostawać mleko HA. Nam na początku pediatra też wymyślił skazę białkową i ja niepotrzebnie przeszłam na dietę bezmleczną, a okazało się, że to był trądzik niemowlęcy. Przy drugim dziecku już pewnie tak naiwna nie będę ;) No a co Ci ta lekarka powiedziała?

2014-10-24 14:26

No właśnie ja też byłam zdziwiona, ale wiesz moje pierwsze dziecko, człowiek wygłupiony i nie polemizowałam z lekarzem. Ja ani mąż żadnej alergii pokarmowej nie mamy. Przez 4 miesiące karmiłam mieszanie i w sumie oprócz produktów zakazanych dla matek karmiących jadłam wszystko i nic mu nie było. Teraz też w miarę kolejnych miesięcy podaje mu to co może jeść i nic niepokojącego mu się nie dzieje... Pytałam się ostatnio lekarki, jak byliśmy na szczepieniu czy mogę powoli przychodzić na zwykłe NAN, ale chciałam się jeszcze Was spytać, bo nie chciała bym mu zrobić krzywdy ;)