Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

co zrobić jeżeli dziecko nie może marchewki?

Data utworzenia : 2014-10-08 09:47 | Ostatni komentarz 2014-10-24 08:24

D.Sypianska

9480 Odsłony
27 Komentarze

Drogie mamy mój mały będzie miał pół roku i niestety nie może marchewki. Brzuszek go strasznie boli,płacze i wyemituje. Co zrobić? Gdyż większość obiadkow jest na marchewce? Przecież marchewka jest zdrowa w diecie maluszka. Czym ja zastąpić? Pomóżcie.

2014-10-08 10:15

A wiecie, że wbrew pozorom marchew to jedno z najsilniej alergizujących warzyw? Dlatego daje się ją na początku rozszerzania diety, w postaci jednoskładnikowej by od razu móc stwierdzić uczulenie. Jeśli gotujesz sama to tak jak radzą dziewczyny, marchewkę można zastąpić dynią i jabłuszkiem, które są bardzo delikatnie i ogólnodostępne. Natomiast jeśli kupujesz gotowe posiłki musisz uważnie czytać etykiety bo do większości słoiczków jest dodawana marchewka.

2014-10-08 10:10

Są maluszki które mają uczulenie na karoten i nie jedzą marchewki a w jakim wieku jest maluszek ? Możesz gotować obiadki sama dobierając sama składniki bez marchewki ( mojej znajomej syn ma 4 lata i ma uczulenie na karoten i marchewki nie je )

2014-10-08 10:10

D.Sypianska, a podawalas tą marchewkę samą czy np.z jabłuszkiem albo z innym składnikiem? czy sama,ją gotowałaś czy to taka ze słoiczka? Bywa tak, że niektóre dzieci źle znoszą jakiś składnik w swojej diecie. Marchew możesz zastąpić np.dynią, która teraz jest dostępna. Spróbuj za jakiś czas znów podać marchewkę i sprawdzić jak dziecko na nią zareaguje. Możesz też sama ugotować marchewkę, zblendować z odrobiną oliwy, bo wtedy karoten jest łatwiej przyswajalny.