Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

co zrobić jeżeli dziecko nie może marchewki?

Data utworzenia : 2014-10-08 09:47 | Ostatni komentarz 2014-10-24 08:24

D.Sypianska

9479 Odsłony
27 Komentarze

Drogie mamy mój mały będzie miał pół roku i niestety nie może marchewki. Brzuszek go strasznie boli,płacze i wyemituje. Co zrobić? Gdyż większość obiadkow jest na marchewce? Przecież marchewka jest zdrowa w diecie maluszka. Czym ja zastąpić? Pomóżcie.

2014-10-24 08:24

Beti dynia jest świetna i do dań wytrawnych i do deserków - tak jak piszesz trzeba korzystać dopóki dostępna. Ja na szczęście mam z ogrodu od teściów - wczoraj właśnie zebrali wszystkie bo przymrozek miał być. Zerwane z ogonkiem i nie uszkodzoną skórką mogą być przechowywane w chłodnym miejscu od 4 do 6 miesięcy. Jeśli chodzi o mrożenie to najlepiej mrozić miąsz, a miąsz najbardziej aromatyczny i najsmaczniejszy wychodzi gdy upieczemy dynię w piekarniku - nie obrane kawałki wkładamy na blaszkę i pieczemy aż będzie miękka. Następnie bez oporów zdejmujemy skórkę. Taki miąsz możemy używać zarówno do zup ale także do wypieku pieczywa czy zrobienia kluseczek. Dzięki pieczeniu dynia nie jest wodnita i nie traci wartości odżywczych.

2014-10-22 20:32

Mozesz sama ugotowac zupke bez marchewki:) A za jakis czas sprobowac znowu.

2014-10-22 20:29

Teraz jest już ok, ale staram się nie robić dania na samej marchewce. Np mieszam ją z dynią, albo ziemniakami. Bądź stosuję jako deserek z jabłuszkiem lub brzoskwinią. Generalnie marchewka u nas jest obecna, ale nie dominuje w daniach, bądź w ogóle jej nie ma w daniu. U nas teraz wszechobecna jest dynia i z dyni też możesz spokojnie deserki małemu robić. Poza tym jeżeli masz dużo dyni możesz ją zamrozić i dodawać w miarę potrzeb do jedzenia za kilka miesięcy, kiedy będzie już ona niedostępna w sklepach.

2014-10-22 19:25

Beti a po tych dwóch miesiącach Twój maluszek tolerowal marchewkę? Co do dyni to podawałam, ale ile może.. i szpinak. Akurat hipp bardzo lubię. Ostatnio nawet zaczęłam mleko podawać z hippa bo maly nie chciał pić z butelki i myślałam,że to wina mleka. Bardzo dobre mleko. Gesciejsze niż np. Bebilon. A co do Ciebie Zosiu to podawałam najpierw z ogródka gdy zobaczyłam,że go brzuszek boli spróbowałam że słoiczka z czymś ale już nie pamiętam z czym i było to samo.

2014-10-22 16:46

D.Sypianska - a jeszcze tak mi wpadło do głowy - jaką marchewkę podawałaś dziecku, że wynikało, że jej nie toleruje?? Bo mój maluszek okazało się, że nie mógł takiej domowej robionej marchewki, a słoiczkową zjadał i nic mu się nie działo...

2014-10-22 16:40

Co prawda nie mam doświadczenia, ale może spróbuj dać swojemu dziecku coś innego niż marchewka. Z Hipp-a jest fajne danie dynia z ziemniakami. Jest to danie, które zawiera mało czynników alergizujących i pochodzi z upraw ekologicznych. I również polecam produkty Hippa.

2014-10-22 13:10

No ja odczekałam dobre dwa miesiące, nie chciałam wcześniej ryzykować. No i po tym okresie też nie wprowadziłam jej od razu jako głównego składnika w daniu tylko raczej jako dodatek, aby mały się stopniowo przyzwyczajał. Warzyw jakie możesz spokojnie podać dziecku jest bardzo dużo, ziemniaki, dynia por, szpinak bądź owoce. Tak więc lepiej zrobić większą przerwę, aż dziecko i jego układ pokarmowy będą lepiej rozwinięte.

2014-10-13 21:18

D.Sypianska po miesiącu możesz spróbować z niewielką ilością i zobaczyć jak zareaguje.